Skenë si në filma në Elbasan/ Makina nuk i bindet urdhrit të policisë dhe në tentative për të ikur përplas çfarë gjen para

2 vjet, 6 muaj më parë - 26 Gusht 2021, Gazeta Shqiptare
Skenë si në filma në Elbasan/ Makina nuk i bindet urdhrit të policisë dhe në tentative për të ikur përplas çfarë gjen para
26-vjeçari me motomjet përplas makinën e policisë, plagosen tre persona mes tyre një polic; Aksident pranë ‘Kopshti Botanik’ në Tiranë, raportohet për 3 të plagosur; Aksidenti në Shkodër, Policia: 16-vjeçari po dilte nga një rrugë dytësore me motokorrëse;

Skenë si në filma në Elbasan/ Makina nuk i bindet urdhrit të policisë dhe në tentative për të ikur përplas çfarë gjen para

Një automjet i tipit “Benz”, pasi nuk i është bindur urdhrit të policisë për t’u ndaluar, në tentativë për të humbur gjurmët ka humbur kontrollin, duke goditur tre makina të tjera që ishin në lëvizje.

Ngjarja është shënuar të martën pasdite në qytetin e Elbasanit.

Uniformat blu kanë shtuar kontrollet në hyrjet dhe daljet e këtij qyteti, veçanërisht në zonën e Krastës për të bërë të mundur ndalimin e mjetit.

26-vjeçari me motomjet përplas makinën e policisë, plagosen tre persona mes tyre një polic

Një aksident ka ndodhur pak më parë në Tiranë, në rrugën “5 Maji” pasi një 26-vjeçar, i cili ishte duke udhëtuar me një motomjet është përplasur me një makinë policie.

Policia njofton se për pasojë është dëmtuar 26-vjeçari dhe pasagjeri që ai kishte në mjet, si dhe drejtuesi i makinës së policisë. Të plagosurit janë transportuar në spital për të marrë mjekim më të specializuar dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

“Më datë 24.08.2021, rreth orës 14:44, në rrugën “5 Maji”, shtetasi E. T., 26 vjeç duke drejtuar motomjetin ka humbur kontrollin e tij, dhe ka dëmtuar mjetin e policisë  me drejtues punonjësin e policisë R. T., 30 vjeç. Si pasojë janë dëmtuar të dy drejtuesit e mjeteve dhe pasagjeri në motomjet, të cilët u dërguan në spital, jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Aksident pranë ‘Kopshti Botanik’ në Tiranë, raportohet për 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në Unazën e Tiranës.Gazetarja Dorjana Bezat raporton se janë përplasur dy makina te Kopshti Botanik, duke lënë të plagosur tre persona.Në vendngjarje kanë mbërritur policia dhe ambulanca, ndërsa priten detaje të reja mbi gjendjen e të aksidentuarve dhe shkaqet e aksidentit.

Aksidenti në Shkodër, Policia: 16-vjeçari po dilte nga një rrugë dytësore me motokorrëse

Policia informon se aksidenti në Shkodër mund të ketë ndodhur prej mjegullës. Një 16-vjeçar humbi jetën pasi teksa drejtonte një motokorrëse hyri nga një rrugë dytësore në kryesore dhe u përplas nga një furgon.

Drejtuesi i furgonit është shoqëruar në komisariat kurse 16-vjeçari vdiq në vend.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Shkodër/Informacion paraprak

Më datë 24 08.2021, rreth orës 06:00, në aksin rrugor Shkodër –Velipojë, në vendin e quajtur “Trush i Poshtëm”, shtetasi  L. L., banues në lagjen “10 Korriku”, Shkodër, duke drejtuar mjetin tip “Benz” është përplasur me  një mjet buqësor (motokorrëse) që po  dilte nga një rrugë dytësore për në rrugën kryesore  dhe për pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i motokorrëses shtetasi  O.G. 16 vjeç, banues në fshatin Trush.

Shtetasi L.L., është shoqëruar në ambjetet e DVP Shkoder për veprime te mëtejshme

Aksidenti dyshohet të ketë ndodhur për shkak të kushteve atmosferike (mungesës së fushëpamjes si pasojë e mjegullës)

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje  dhe vijon punë për  sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine