Aksidenti i rëndë në Elbasan – Tiranë me 5 makina të përfshira, ndërrojnë jetë 2 vajza

3 vjet, 5 muaj më parë - 14 Shtator 2020, Gazeta Shqiptare
Aksidenti i rëndë në Elbasan – Tiranë me 5 makina të përfshira, ndërrojnë jetë 2 vajza
Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor Tiranë – Elbasan.

20:20 – Policia informon se si pasojë e aksidentit të rëndë të ndodhur në aksin ElbasanTiranë, kanë ndërruar jetë 2 pasagjere.

Njoftimi i policisë:

Elbasan/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit të Krrabës, mjeti tip “Benz”,  dyshohet se  ka goditur mjetin  tip “Volksëagen”, ku udhëtonin 4 shtetase.

Shërbimet e Policisë dhe të zjarrëfikses kanë bërë e mundur nxjerrjen nga mjeti të  4 shtetasve të cilit ishin të bllokuar, të cilat u transportuan menjëherë në  spital për ndihmë mjekësore,   ku 2 shtetase si pasojë e palagëve të marra kanë ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen dhe sqarimin e shkakut të aksidentit.

19:15 – Një aksident i rëndë i shumëfishtë ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor Tiranë – Elbasan. 
Mësohet se 5 makina janë përplasur me njëra –tjetrën.

Sipas burimeve të “News 24”, për pasojë e këtij aksidenti, ka edhe të plagosur.

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri 12345PreviousNext

Gazetari Kelmend Baçi raporton se dyshohet se në aksident janë plagosur 4 persona.

Dy pasagjerët që kanë qenë në sediljet e pasme, janë në gjendje më të rëndë për jetën.

Support Ukraine