Aksident me vdekje në autostradën Tiranë – Elbasan

10 muaj, 2 javë më parë - 24 Maj 2023, opinion
Aksident me vdekje në autostradën Tiranë – Elbasan
Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në aksin rrugor Tiranë – Elbasan.

Policia bën me dije se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë ka humbur jetën njëri nga drejtuesit e mjeteve 55-vjeçari Sh. K. Sakaq, ka mbetur e lënduar pasagjerja që udhëtonte në automjetin e tij, shtetasja V. K., e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

“Më datë 23.05.2023, në aksin rrugor TiranëElbasan, automjeti me drejtues shtetasin E. Q. është përplasur me automjetin me drejtues Sh. K. Si pasojë e aksidentit, ka humbur jetën shtetasi Sh. K., 55 vjeç dhe është dëmtuar pasagjerja që udhëtonte në automjetin e tij, shtetasja V. K., e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve”-njofton policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine