Makina përplas për vdekje 70-vjeçarin në Elbasan, shoqërohet shoferi

2 vjet, 8 muaj më parë - 19 Gusht 2021, opinion
Makina përplas për vdekje 70-vjeçarin në Elbasan, shoqërohet shoferi
Tiranë/ Makina përplas për vdekje këmbësoren; Po kalonte vizat e bardha, makina përplas vajzën në Korçë

Makina përplas për vdekje 70-vjeçarin në Elbasan, shoqërohet shoferi

Një 61-vjeçar ka përplasur një 70-vjeçar në Elbasan mbrëmjen e sotme, teksa i aksidentuar ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

Policia informon se rreth orës 20:50,  në aksin rrugor Elbasan-Peqin,  në fshatin Paulesh, shtetasi S.H., 61 vjeç, banues në  Elbasan,  duke drejtuar mjetin tip “Mazda”, ka aksidentuar këmbësorin, shtetasin Islam Hysa, rreth 70 vjeç, banues në fshatin Pulesh, i cili  ka humbur jetën.

Njoftimi i policisë:

Më datë 17.08.2021, rreth orës 20:50,  në aksin rrugor Elbasan-Peqin,  në fshatin Paulesh, shtetasi S.H., 61 vjeç, banues në  Elbasan,  duke drejtuar mjetin tip “Mazda”, ka aksidentuar këmbësorin, shtetasin I.H., rreth 70 vjeç, banues në fshatin Pulesh, i cili  ka humbur jetën.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Elbasan  për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.

Tiranë/ Makina përplas për vdekje këmbësoren

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën ‘’Besim Alla’’ në Kombinat të Tiranës.

Bëhet me dije se një automjet ka përplasur për vdekje një këmbësore Sipas News24 ajo ka rënë viktimë e një përplasjeje mes dy automjeteve në këtë rrugë.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes po po heton për zbardhjen e plotë të shakqeve. Ndërkohë që nga autoritetet ende nuk ka një njoftim zyrtar.

Po kalonte vizat e bardha, makina përplas vajzën në Korçë

Një aksident rrugor është regjistruar këtë të hënë në Korçë. Raportohet se një makinë minikuper ka përplasur një këmbësore në terminalin e autobusëve në qytetin juglindor.

Bëhet fjalë për një vajzë të re e cila është transportuar për në spitalin e këtij qyteti, por nuk dihet ende gjendja e saj.

Sipas Klan news vajza është përplasur në momentin që ka qenë duke kaluar në vizat e bardha. Deri më tani nuk dihet gjendja shëndetësore e vajzës.

Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton shkaqet e aksidentit.

Support Ukraine