Përfundon në kanal automjeti në Selenicë, dy të lënduar

1 vit, 1 muaj më parë - 17 Gusht 2022, abcnews
Përfundon në kanal automjeti në Selenicë, dy të lënduar
E përplasi makina bashkë me gruan te Kodra e Diellit, vdes në spital 60-vjeçari;

Përfundon në kanal automjeti në Selenicë, dy të lënduar

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së martës në afërsi të kthesës së Armenit në Selenicë. Mësohet se, si pasojë e shpejtësisë së lartë, një automjet ka goditur nga pas një makinë tjetër.

Për pasojë, kjo e fundit ka përfunduar në kanal. Si pasojë e aksidentit, të lënduar kanë mbetur dy persona, anëtarët e një familjeje nga fshati Karbunar.

Një grua ndërkohë është duke u shoqëruar në spital.

NJOFTIMI

Vlorë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 20:30, në aksin rrugor Vlorë-Selenicë, në afërsi të fshatit Armen, një automjet tip “Benz” me drejtues shtetasin I. C., 36 vjeç, është përplasur me një automjet tip “Nisan” me drejtues shtetasin A. A., 51 vjeç, ku si pasojë është dëmtuar pasagjeria e këtij mjeti, shtetasja M. A., 43 vjeçe, e cila ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.”

E përplasi makina bashkë me gruan te Kodra e Diellit, vdes në spital 60-vjeçari

Tiranë – Ndërron jetë në spital një nga personat e plagosur në aksidentin e të hënës në mbrëmje tek zona e Kodrës së Diellit në Tiranë. Begzan Hysa, 60 vjeç edhe pse u dërgua me urgjencë në spital, nuk mundi të mbijetojë plagëve të marra.

I ndjeri po ecte me bashkëshorten e tij Valentina Hysa, ku një makinë e drejtuar nga Elinta Garo 27-vjeç i përplasi. Po ashtu makina që drejtohej nga 27-vjeçarja përplasi një tjetër këmbësor  A.T.

Makina përplas motorin pranë Pazarit të Vjetër në Korçë

Një aksident  rrugor ka ndodhur këtë mesditë në Korçë.

Një makinë ka përplasur një motor në zonën pranë Pazarit të Vjetër të qytetit.

Për pasojë drejtuesi i motorit është transportuar me urgjencë drejt spitalit rajonal të Korçës.

Ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Policia ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave te aksidentit.

Aksident në Tiranë, makina hipën mbi trotuar, 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë në lagjen e njohur si “Kodra e Diellit”.

Mjeti i drejtuar nga 29-vjeçarja D.G ka dalë nga ruga duke përplasur këmbësorët B. H 60 vjeç, V. H 57 vjeçe dhe A. T 27 vjeçe, të cilët si pasojë janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Njoftimi i policisë:

Më datë 15.08.2022, në afërsi te “Kodra e Diellit”, shtetasja D. G., 29 vjeçe, duke drejtuar mjetin ka aksidentuar këmbësorët B. H., 60 vjeç, V. H., 57 vjeçe dhe A. T., 27 vjeçe, të cilët si pasojë janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine