Aksident i rëndë/ Makina del nga rruga, plagoset shoferi dhe pasagjeri

9 muaj, 3 javë më parë - 3 Korrik 2023, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë/ Makina del nga rruga, plagoset shoferi dhe pasagjeri
Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme pranë Maliqit, ku dy persona kanë mbetur të plagosur.

Rreth orës 06:50, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Gurishtë, Maliq, shtetasi L. D., duke drejtuar automjetin tip “Benz”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi shtetasi L. D. dhe pasagjeri E. S., të cilët u transportuan për mjekim në spitalin e Korçës.

Aksident në Tiranë, shoferi humb kontrollin e automjetit dhe përfundon në lokal, plagosen babë e bir

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të liqenit të Farkës në Tiranë.

Bëhet me dije se drejtuesi i një automjeti ka humbur kontrollin e makinës dhe ka përfunduar në lokal. Për pasojë janë plagosur Ç. B., 50 vjeç, dhe djali i tij, D. B., 25 vjeç., që ishin duke qëndruar në lokalin e tyre.

Grupi hetimor po kalon në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 01.07.2023, rreth orës 21:05, janë paraqitur në spital për ndihmë mjekësore shtetasit Ç. B., 50 vjeç, dhe djali i tij, shtetasi D. B., 25 vjeç.

Dy shtetasit kanë qenë duke qëndruar në lokalin e tyre, në afërsi të liqenit të Farkës, dhe drejtuesi i një automjeti dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe si pasojë automjeti ka dalë nga rruga dhe është futur në lokal.

Grupi hetimor po kalon në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine