Tiranë/Makina futet në oborrin e shtëpisë dhe përplas vajzën. Vdes 23-vjeçarja

1 vit, 6 muaj më parë - 31 Gusht 2022, opinion
Tiranë/Makina futet në oborrin e shtëpisë dhe përplas vajzën. Vdes 23-vjeçarja
Mëngjes aksidentesh në vend, shënohen 2 viktima; Korçë/ Humb kontrollin e automjetit, aksidenton djalin e tij

Tiranë/Makina futet në oborrin e shtëpisë dhe përplas vajzën. Vdes 23-vjeçarja

Një aksidenti i rëndë është regjistruar në orët e para të mëngjesit në Tiranë.

Shtetasi D. T. duke drejtuar automjetin e tij ka humbur kontrollin dhe ka hyrë në oborrin e një banese duke përplasur një 23-vjeçare. 23-vjeçarja si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Rreth orëve të para të mëngjesit, në rrugën “Shaban Bardhoshi”, shtetasi D. T., duke drejtuar automjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij duke dalë nga rruga dhe ka hyrë në oborrin e një banese. Si pasojë është dëmtuar shtetasja M. S., 23 vjeçe, që ndodhej në oborrin e banesës së saj, e cila më pas, ka ndërruar jetë në spital”-njofton policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Korçë/ Humb kontrollin e automjetit, aksidenton djalin e tij

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në lagjen nr. 6 në Korçë.

Mësohet se shtetasi R. K., ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë ka aksidentuar djalin e tij të mitur 6-vjeçar.

I mituri është transportuar për në spital dhe është nën kujdesin intensivë te mjekëve.

Grupi hetimor po kryen veprimet procedurale dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Mëngjes aksidentesh në vend, shënohen 2 viktima

Dy aksidente me pasojë vdekjen e dy personave janë regjistruar mëngjesin e sotëm në vendin tonë.

Policia bën me dije se në aksin rrugor “Levan-Tepelenë”, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Cakranit” 49-vjeçari nga Kosova me iniciale F. M., 49 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Jeep”, ka aksidentuar me pasojë vdekjen, shtetasin H. R., 75 vjeç, banues në Cakran, Fier. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në komisariat, ku po kryhen veprimet procedurale.

Një tjetër aksident u regjistrua po në orët e para të mëngjesit në Tiranë. Një automjet me drejtues shtetasin D.T.,  doli nga rruga dhe hyri në oborrin e një banese, ku përplasi një 23-vjeçare. Si pasojë e plagëve të marra vajza ndërroi jetë në spital.

Support Ukraine