Tiranë, aksident i rëndë afër shkallës së Tujanit, 2 të vdekur, 1 i plagosur! Përplasen dy makina njëra bie në humnerë

2 muaj, 1 javë më parë - 18 Dhjetor 2023, shqiptarja
Tiranë, aksident i rëndë afër shkallës së Tujanit, 2 të vdekur, 1 i plagosur! Përplasen dy makina njëra bie në humnerë
Një aksident i rëndë me dy viktima është shënuar në rrugën e Arbrit.Viktimat ende të paidentifikuara

Dy persona humbën jetën ndërsa një tjetër u plagos pasi dy makina u përplasën në Rrugën e Arbrit, afër Shkallës së Tujanit paraditen e sotme.

Policia tha se njëra nga makinat e përfshira në aksident, pas përplasjes ka rënë nga lartësia në humnerë duke shkaktuar vdekjen e shtetasve Egla Celami, 29 vjeçe dhe Marsel Tafa, 35 vjeç, nga Burreli.

I plagosur ka mbetur edhe 40-vjeçari Klaudio Ruçi, drejtuesi i automjetit tjetër, i cili është dërguar në spitalin e Traumës në gjendje të rëndë për jetën.

Burime nga vendi i ngjarjes, thanë paraprakisht se një parakalim i gabuar dhe shpejtësia mbi kufirin e lejuar për aksin dyshohet të ketë shkaktuatr aksidentin.

Automjeti tip Toyota me të cilin udhëtonin viktimat, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke përfunduar disa metra poshtë. Ndërkaq në makinën tjetër të përfshirë, një Volskagen Caddy ndodhej i vetëm 40-vjeçari Ruçi i cili u dërgua në spital.

EMRAT/ Kush janë viktimat e aksidentit në Rrugën e Arbrit! Makinat e shkatërruar krejtësisht nga përplasja

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e paradites së sotme, ku kanë mbetur të vdekur 2 persona dhe një tjetër është plagosur.

Marsel Tefa, rreth 35 vjeç dhe Egla Celmani, 29 vjeçe, kanë ndërruar jetë si pasojë e përplasjes së fortë të makinave. Ndërkohë Klaudio Ruçi, 40 vjeç, ka mbetur i plagosur dhe ndodhet tek Truma. Report Tv sjell edhe foto nga vendi i ngjarës ku duket makinat e shkatërruar krejtësisht.

Aksidenti tek Shkalla e Tujanit, përplasen dy makina, njëra ra në humnerë, dy të vdekur

Polici e Tiranës jep informacionin e parë lidhur me ngjarjen. Njëri nga automjetet ka rënë nga lartësia në humnerë dhe 2 shtetasit që kanë qenë në këtë automjet, kanë humbur jetën.    

Më datë 18.12.2023, në Rrugën e Arbrit, afër Shkallës së Tujanit, janë përplasur 2 automjete. Si pasojë e përplasjes, njëri nga automjetet ka rënë nga lartësia në humnerë dhe 2 shtetasit që kanë qenë në këtë automjet, kanë humbur jetën.    

Drejtuesi i automjetit tjetër, shtetasi K. R., ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve. 

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit dhe për identifikimin e 2 shtetasve që kanë humbur jetën.

Tiranë/ Aksident në rrugën e ‘Elbasanit’, mjeti përplas për vdekje 54-vjeçaren

Një aksident me vdekje ka ndodhur orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, ku një 54-vjeçare ka humbur jetën.

Një aksident me vdekje ka ndodhur orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, ku një 54-vjeçare ka humbur jetën.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën e Elbasanit rreth orës 06:10 të 18 dhjetorit.

Automjeti me drejtues shtetasin P. Xh., ka aksidentuar 54-vjeçeren A. R.,, e cila si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

E dehur dhe pa leje drejtimi vjedh një makinë e përplas dy automjete të tjera! Arrestohet 36-vjeçarja në Korçë

Një 36-vjeçare është arrestuar në Korçë, pasi në gjendje të dehur dyshohet se ka vjedhur një automjet në fshatin Plasë të Korçës, dhe më pas ka tentuar të largohet duke mos pasur leje drejtimi, por ka përplasur dy automjete të tjera.

Një 36-vjeçare është arrestuar në Korçë, pasi në gjendje të dehur dyshohet se ka vjedhur një automjet në fshatin Plasë të Korçës, dhe më pas ka tentuar të largohet duke mos pasur leje drejtimi, por ka përplasur dy automjete të tjera.

Policia ka arrestuar 36-vjeçaren, Anjeza Lilollari.

Si pasojë e aksidentit, ka pasur për fat të mirë vetëm dëme materiale.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë arrestuan në flagrancë shtetasen A. L., 36 vjeçe, banuese në fshatin Plasë, Maliq, pasi dyshohet se ka vjedhur një automjet, me të cilin duke qenë në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi, ka përplasur 2 automjete të tjera dhe ka shkaktuar vetëm dëme materiale”, thuhet  në njoftimin e policisë.

Support Ukraine