Aksident në Lezhë, dy të vdekur

2 muaj më parë - 25 Korrik 2023, abcnews
Aksident në Lezhë, dy të vdekur
LEZHË– Një aksident tragjik me dy të vdekur ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në “kryqëzimin e Kallmetit” në Lezhë.

Në aksident janë përfshirë një mjet “Fiat” me një zetor.

Sipas policisë, viktimat janë shoferi i “Fiatit” dhe pasagjeri, i cili ndodhej bashkë me të në automjet.

EMRI/ Motoçikleta del nga rruga, humb jetën 45-vjeçari në Përmet

Një 45-vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e së dielës në rrugën rurale të fshatit Mbrezhdan në Përmet.

Sipas informacioneve paraprake, viktima Gerti Hoxha po udhëtone me një motoçikletë, teksa ka humbur kontrollin mbi drejtimin e saj,

Motoçikleta ka dalë nga rruga dhe si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën në vendngjarje.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave dhe shkakut të aksidentit.

Merr flakë në ecje kamioni në tunelin e autostradës Elbasan-Tiranë, dyshimet e para

Një kamion ka marrë flakë në ecje e sipër në tunelin e autostradës Elbasan-Tiranë.

Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30.

Dyshohet se zjarri ka rënë për shkak të një defekti në kamion, teksa nga flakët janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Makina del nga rruga në Korçë, shoferi përfundon në spital

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të marte në aksin rrugor “Korçë-Devoll”, ku një automjet ka dalë nga rruga dhe si pasojë është lënduar drejtuesi i saj.

Sipas informacioneve mësohet se ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Çiflig, Korçë, ku mjeti tip “Ford”, ka dalë nga rruga dhe është përplasur me mbrojtëset e rrugës.

Nga pamjet e siguruara nga ABC News shihet se nga përplasja është shkatërruar “Ford”-I, ndërsa drejtuesi i automjetit, u transportua për mjekim në spitalin e Korçës.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Support Ukraine