Aksident në autostradën “Elbasan-Tiranë”/ Përplasen dy automjete, merr flakë njëri prej tyre

2 muaj, 3 javë më parë - 31 Janar 2024, abcnews
Aksident në autostradën “Elbasan-Tiranë”/ Përplasen dy automjete, merr flakë njëri prej tyre
Një aksident ka ndodhur këtë të hënë në autostradën “Elbasan-Tiranë”. Mësohet se janë përplasur dy automjete, si pasojë njëri prej tyre ka marrë flakë.

Ndërkohë, fatmirësisht raportohet vetëm për dëme materiale

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 14:30, në autostradën “Elbasan-Tiranë”, automjeti me drejtues shtetasin, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin Nga përplasja ka marrë flakë automjeti që drejtonte shtetasi. Si pasojë, ka vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për të dokumentuar rrethanat e rastit.

PAMJET/Aksidenti i rëndë në aksin Lezhë-Milot, një i vdekur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Lezhë-Milot.

Mësohet se janë përplasur dy automjete, si pasojë një person ka humbur jetën, pasi është bllokuar nga shtypja e makinës.

Nga përplasja, janë dëmtuar edhe 3 pasagjerë, të cilët janë në kujdesin e mjekëve.

Grupi i posaçëm hetimor po punon në vendngjarje për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

I dehur në timon, 25-vjeçari përplas përplaset me “Benzin”, dëmtohen dy shtetas në Fier

Një aksident ka ndodhur në qytetin e Fierit. Mësohet se një 25-vjeçar i dehur ka përplasur me “Audin” e tij një tjetër automjet. Si pasojë janë dëmtuar shoferi dhe pasagjeri i “Benzit”.

“Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore të DVP Fier arrestuan në flagrancë shtetasin:

25 vjeç, banues në Mallakastër, pasi me automjetin tip “Audi”, që e drejtonte në gjendje të dehur, ka përplasur automjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin 47 vjeç, banues në Ballsh. Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar shtetasi dhe pasagjeri në automjetin e tij, shtetasi 65 vjeç, të cilët morën mjekim dhe janë jashtë rrezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme

Aksident i dyfishtë në aksin rrugor Ura e Kardhiqit-Gjirokastër, plagosen 3 persona

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e së sielës në aksin rrugor Ura e Kardhiqit-Gjirokastër.

Në aksident janë përfshirë dy automjete. Nga përplasja janë dëmtuar 2 drejtuesit e automjeteve dhe një pasagjere.

Të tre të dëmtuarit po marrin ndihmë mjekësore në spital.

Support Ukraine