Aksident në aksin Elbasan-Tiranë/ Humb jetën 58-vjeçarja, plagosen tre të tjerë

2 muaj, 3 javë më parë - 4 Shtator 2023, opinion
Aksident në aksin Elbasan-Tiranë/ Humb jetën 58-vjeçarja, plagosen tre të tjerë
Një 58-vjeçare ka humbur jetën dhe tretë tjerë janë plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur rreth mesnatës nsë autorstradën Elbasan-Tiranë.

Autoritetet deklarojnë se në aksident janë përfshirë dy makina, ndërsa shkak është bërë një 60-vjeçar, i cili sipas hetimeve paraprake rezulton se drejtonte mjetin në gjendje të dehur..

Të gjithë të lënduarit po udhëtonin në automjetin, i cili u përplasur nga shoferi i dehur. Pas aksidentit shoferi është arrestuar dhe po merret në pyetje për zbardhjen e rrethanave.

Aksident në Tiranë, humb jetën 22-vjeçarja

Një 22-vjeçare ka humbur jetën gjatë një aksidenti të ndodhur ditën e sotme te kthesa e Valiasit në Tiranë.

Policia bën me dije se në aksident janë përfshirë dy automjete, ndërsa e reja ka qenë pasagjere te makina që drejtohej nga babi i saj.

Pas përplasjes, e reja është transportuar për në spital, por nuk mundi të mbijetojë.

Ndërkohë, drejtuesi i mjetit tjetër, shtetasi H. S., është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine