Aksidentoi rëndë 26-vjeçaren në Tiranë dhe ‘ia mbathi’, arrestohet i riu me ‘Benz’, tentoi ta fshihte

2 vjet, 5 muaj më parë - 31 Janar 2022, Gazeta Shqiptare
Aksident në Tiranë
Aksident në Tiranë
Përplasen dy makina në aksin rrugor Lushnjë-Rrogozhinë, të paktën 4 të plagosur, mes tyre edhe një fëmijë

Aksidentoi rëndë 26-vjeçaren në Tiranë dhe ‘ia mbathi’, arrestohet i riu me ‘Benz’, tentoi ta fshihte

Policia Rrugore e Tiranës, pas disa orësh hetime intensive hetimore identifikoi dhe vuri në pranga autorin e aksidentit te nje vajze 26-vjeçare.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. T., 24 vjeç, i cili do te akuzohet për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit”.

Blutë bëjnë me dije se në rrugën “Shahin Doçi”, i riu ka aksidentuar shtetasen K. S., 26 vjeçe, këmbësore, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes, për të fshehur automjetin.

Njoftimi nga Policia e Tiranës:

Aksidentoi 26-vjeçaren dhe u largua nga vendi i ngjarjes, Policia Rrugore e Tiranës, pas disa orësh pune intensive hetimore profesionale, identifikoi dhe vuri në pranga autorin.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. T., 24 vjeç, për veprat penale “rugën “Shahin Doçi”, ka aksidentuar shtetasen K. S., 26 vjeçe, këmbësore, dhe më pas ëshShkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit” pasi në rtë larguar nga vendi i ngjarjes, për të fshehur automjetin.

26-vjeçarja ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë Rrugore të Tiranës, pas marrjes së njoftimit, menjëherë organizuan punën për identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar. Pas disa orësh pune intensive hetimore profesionale bënë të mundur identifikimin e targës së automjetit dhe më pas të drejtuesit të mjetit.

Shërbimet e Policisë kanë bllokuar në cilësinë e provës materiale automjetin tip “Benz”. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Përplasen dy makina në aksin rrugor Lushnjë-Rrogozhinë, të paktën 4 të plagosur, mes tyre edhe një fëmijë

Një aksident është përfshirë në aksin rrugor Lushnjë-Rrogozhinë.

Burime bëjnë të ditur se aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Gramsh e në të janë përfshirë dy mjete. Si pasojë e përplasjes së fortë, janë plagosur 4 persona, mes tyre edhe një fëmijë.

Ndërkohë policia dhe një autoambulancë janë nisur drejt vendit të ngjarjes, nga ku pritet të dalin të dhëna dhe detaje të tjera.


Support Ukraine