Përplaset motori në aksin Laç-Patok, 23-vjecari përfundon te “Trauma”!

1 vit, 7 muaj më parë - 15 Shtator 2022, Gazeta Shqiptare
Përplaset motori në aksin Laç-Patok, 23-vjecari përfundon te “Trauma”!
Një aksident me pasojë plagosjen e një të riu është regjistruar këtë të mërkurë në segmentin rrugor Laç-Patok.

Burimet bëjnë me dije për Gazetën Shqiptare se një 23-vjeçar, i cili po udhëtonte me motomjetin e tij u përplas nga një automjet në një rrugë dytësorë.

Nga përplasja e fortë, i riu u dërgua në Spitalin e Traumës në Tiranë, por ende nuk ka informacione për gjendjen e tij shëndetësore.

Sakaq, policia dhe grupi hetimor kanë mbërritur në vendin e ngjarjes për të sqaruar rrethanat dhe shkaqet e këtij aksidenti.

Aksident me plagosje në aksin Lezhë-Shkodër! Drejtuesit e mjeteve dërgohen në spital

Në aksin rrugor Lezhë-Shkodër në Mabë, janë përplas dy mjete, janë dëmtuar dy drejtuesit e mjeteve, të cilët janë transportuar drejt spitalit Rajonal të Lezhës. Policia është nisur drejtë vendngjarjes.

Support Ukraine