Dalin pamjet e aksidentit në Tiranë, autobusi i kthyer përmbys, 3 të lënduar

5 muaj, 4 javë më parë - 27 Mars 2023, opinion
Dalin pamjet e aksidentit në Tiranë, autobusi i kthyer përmbys, 3 të lënduar
Këto janë pamjet që vijnë nga aksidenti i ndodhur në Tiranë, ku urbani i linjës së Krrabës u përmbys në mes të rrugës.

Paraprakisht dyshohet se drejtuesi i autobusit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe ka dalë nga rruga e për pasojë është batuar në rrugë.

Si pasojë e aksidentit janë lënduar 3 pasagjerë të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Pas testit të alkoolit, shoferi Gentjan Qosja nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë.

Aksident në Rrugën e Elbasanit, përmbyset autobusi

Një aksident rrugor është regjistruar këtë të dielë në Tiranë, ku urbani i linjës së Krrabës është përmbysur në mes të rrugës.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:45,  ndërsa dyshohet se drejtuesi i autobusit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe ka dalë nga rruga e për pasojë autobusi  është batuar në rrugë.

Si pasojë e aksidentit janë lënduar tre pasagjerë të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Drejtuesi i autobusit i është nënshtruar testit të alkoolit dhe nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike.

“Tiranë/Informacion paraprak: Më datë 26.03.2023, rreth orës 15:45, në Rrugën e Elbasanit, shtetasi G. Q., 42 vjeç, duke drejtuar autobusin e linjës së Krrabës, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e autobusit dhe si pasojë autobusi ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. Si pasojë janë dëmtuar 3 shtetas të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën. Pas testit të alkoolit, drejtuesi i autobusit nuk ka rezultuar nën efektin e pijeve alkoolike. Në vendngjarje ndodhen shërbimet e ambulancës dhe shërbimet e Policisë”-njofton policia.

Aksident në rrugën Laç-Mamurras, humb jetën një person

Një aksident me pasojë vdekje është regjistruar mëngjesin e sotëm në rrugën vjetër Laç-Mamurras.

Mësohet se një makinë ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka humbur jetën shoferi, ndërsa n jë tjetër ka mbetur i plagosur.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punon për të zbardhur shkaqet e plota të aksidentit.

Support Ukraine