Aksident në aksin Lezhë-Laç, plagosen 4 të rinj, dy në gjendje të rëndë

2 muaj më parë - 24 Nëntor 2022, abcnews
Aksident në aksin Lezhë-Laç
Aksident në aksin Lezhë-Laç
Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Lezhë-Laç pranë kryqëzimit të Rrilës. Nga përplasja e dy automjeteve kanë mbetur të plagosur katër të rinj, dy prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Ata janë dërguar me urgjencë në spitalin e Lezhës ku po marrin ndihmë mjekësore.

Policia po heton për shkaqet e aksidentit.

EMRAT/ Kush janë katër të rinjtë që mbetën të plagosur në aksidentin në Lezhë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Lezhë-Laç, ku kanë mbetur të plagosur katër të rinj. Burime për Abc bëjnë me dije se të plagosur kanë mbetur Marinela Gjergji 28-vjeç, Daniel Gjergji 24-vjeç, Fatjon Gjura 30-vjeç dhe Marjan Marku.

Katër të rinjtë janë dërguar në spitalin e Lezhës, ndërkohë që njëri prej tyre ka qenë në gjendje më të rëndë dhe është dërguar me urgjencë në Tiranë.

Support Ukraine