Makina përplas për vdekje një person në Lushnje

2 muaj, 2 javë më parë - 12 Dhjetor 2023, opinion
Përplasen 6 makina në Rrugën e Kombit
Përplasen 6 makina në Rrugën e Kombit
Një aksident me pasojë vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lushnje.

Mësohet se një 64 vjeçar, duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen” ka aksidentuar për vdekje një person ende të paidentifikuar.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:40 në fshatin Golem. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në polici ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e dinamikës të kësaj ngjarjeje.

Përplasen 6 makina në Rrugën e Kombit

Një aksident rrugor është regjistruar mëngjesin e sotëm në Rrugën e Kombit në afërsi të fshatit Blinisht.

Raportohet se gjashtë automjete janë përplasur me njëra-tjetrën.

Sipas informacioneve nga vendngjarja, si pasojë e aksidentit kanë pësuar lëndime 2 persona, të cilët fatmirësisht, janë jashtë rrezikut për jetën.

Shkak i aksidentit të shumëfishtë dyshohet të jenë bërë prezenca e ngricave në rrugë.

Në vendngjarje shkuan forcat e policisë, ambulanca dhe zjarrfikësja.

Për shkak të përplasjes së mjeteve, qarkullimi në drejtim të Kukësit u bllokua për rreth 1 orë duke shkaktuar radhë të gjata kilometrike.

Support Ukraine