Përplasen gjashtë automjete në “Rrugën e Kombit”, dy të lënduar

2 muaj, 2 javë më parë - 11 Dhjetor 2023, abcnews
Aksident në aksin “Librazhd-Prrenjas”
Aksident në aksin “Librazhd-Prrenjas”
SHQIPËRI- Mëngjesin e kësaj të hënë, në Rrugën e Kombit, në afërsi të fshatit Blinisht janë përplasur 6 automjete.

Sipas policisë, si pasojë e përplasjes janë shkaktuar dëme materiale dhe janë lënduar lehtë dy persona.

ABC News ka siguruar pamje nga vendngjarja, ku shihen makinat e dëmtuar si pasojë e përplasjes me njëra tjetrën dhe me pjesët ndarëse të rrugës.

Shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për të përcaktuar shkakun e përfshirjes se automjeteve ne aksident.

Aksident në aksin “Librazhd-Prrenjas”, përplasen dy automjete, gjashtë të lënduar

Një aksident është regjistruar këtë të hënë në aksin rrugor “Librazhd-Prrenjas”, në vendin e quajtur “Ura e Mërkurit”.

Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën, ndërsa siç shihet nga pamjet, një prej makinave ka përfunduar mbi trafikndarëse.

Si pasojë e aksidentit gjashtë persona janë lënduar. Fatmirësisht ndodhen në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Me drejtuesit e automjeteve po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Support Ukraine