Makina del nga rruga, plagoset drejtuesi dhe pasagjerët, midis tyre 2 të mitur

1 vit, 4 muaj më parë - 10 Tetor 2022, opinion
Makina del nga rruga, plagoset drejtuesi dhe pasagjerët, midis tyre 2 të mitur
Një aksident rrugor është regjistruar në aksin Qafë Thanë-Pogradec, pranë fshatit Hudënisht.

Sipas policisë, shtetasi M. B., duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe 4 pasagjerë konkretisht dy shtetaset E. S; M. S., dhe dy të mitur. Të lënduarit aktualisht ndodhen në spitalin e Korçës, të gjithë jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine