Goditi makinën e prefektit dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet drejtuesi i mjetit në Korçë

7 muaj, 3 javë më parë - 1 Shkurt 2023, abcnews
Goditi makinën e prefektit dhe u largua nga vendngjarja, arrestohet drejtuesi i mjetit në Korçë
Mbrëmjen e sotme një aksident ka ndodhur në Korçë ku një person ka përplasur makinën e prefektit.

Burimet bëjnë me dije se drejtuesi i makinës ishte në gjendje të dehur dhe se në makinën e prefektit nuk kishte asnjë person.

Policia bën me dije se aksidenti ka ndodhur në unazën e qytetit, ku drejtuesi i mjetit D.XH është larguar nga vendngjarja dhe është fshehur në një lagje të qytetit.

Gjatë kontrrollit policor qytetari rezultoi të ishte i dehur.

Shtetasi D.Xh u arrestua dhe çështja do i kalojë prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Njoftim policie

Korçë : Godet makinën e prefektit dhe largohet nga vendngjarja, kapet pas disa minutash drejtuesi i mjetit.

Sipas informacioneve, bëhet me dije se në unazën e qytetit, një shtetas ka përplasur mjetin e prefekturës duke shkaktuar dëme materiale.

Drejtuesi me iniciale D.Xh. është larguar nga vendngjarja duke u fshehur në një lagje të qytetit, ku u gjet nga policia e qarkullimit rrugor, ndërsa në testin e alkoolit rezultoi nën ndikimin e alkoolit. Pas kësaj u bë menjëherë shoqërimi i tij.

Ngjarja mbrëmjen e sotme në qytetin e Korccës, ndërsa ccështja do ti kalojë prokurorisë për veprime të mëtejshme.

“Audi” përplaset me kamionçinën në aksin Lezhë-Shkodër, një i plagosur

Një aksident është regjistruar në superstradën Lezhë-Shkodër, në vendin e quajtur Ura e Muratit në Balldre. Një autoveturë tip Audi, duke tentuar të dalë në rrugën kryesore është përplasur nga një kamionçinë. Për pasojë ka mbetur i lënduar pasagjeri që ndodhej në makinën Audi.

Ai është transportuar për në spitalin e Lezhës ku po merr dhe mjekimin e nevojshëm. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton shkaqet e plota të këtij aksidenti.

Support Ukraine