Aksident në Korçë/ Automjeti del nga rruga, plagoset rëndë një person

9 muaj, 3 javë më parë - 30 Qershor 2023, opinion
Aksident në Korçë/ Automjeti del nga rruga, plagoset rëndë një person
Një aksident ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme në aksin Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Zvirinë.

Mësohet se një mjet tip “BMW X5” ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga duke përfunduar jashtë saj.

 Sipas Klan News, raportohet për një të lënduar në gjendje të rëndë shëndetësore, i cili u transportua në spitalin e Korçës.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Aksident në Lezhë, përplasen 2 makina, humb jetën një prej pasagjerëve

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar në aksin rrugor Zejmen-Tale, në vendin e quajtur “Ura e Prekanit”.

Mësohet se Glejdis Ndoj 19 vjeç, banues në Kurbin, duke drejtuar automjetin e tij, është përplasur me automjetin e drejtuar nga Frederik Lleshi 53 vjeç me pasagjer Ndue Lleshi 79 vjeç, banues në Mirditë.

Për pasojë ka humbur jetën Ndue Lleshisi dhe ndodhet në spitalin e Traumes në Tiranë për ndihmë më të specializuar mjekësore Frederik Lleshi.

Drejtuesi tjetër Glejdis Ndoj është arrestuar në flagrancë për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Materialet procedurale do ti kalojnë Prokurorisë për veprime të mëtejshme hetimore.

Support Ukraine