Bllokuan autostradën dhe nisën ahengun, Policia ndëshkon dasmorët nga Laçi, i bllokon makinat luksoze

2 vjet, 7 muaj më parë - 26 Gusht 2021, Gazeta Shqiptare
Bllokuan autostradën dhe nisën ahengun, Policia ndëshkon dasmorët nga Laçi, i bllokon makinat luksoze
Shkrumbohet totalisht “Fuoristrada” në breg të detit në Shëngjin

Bllokuan autostradën dhe nisën ahengun, Policia ndëshkon dasmorët nga Laçi, i bllokon makinat luksoze

Policia e Lezhës ka proceduar penalisht 4 drejtues mjetesh, të cilët penguan lëvizjen e lirë të makinave të tjera, duke bllokuar rrugën gjatë një ceremonie martesore. Gjithashtu, autoritetet kanë bllokuar 4 automjetet e tyre si dhe i kanë vendosur gjobë drejtuesve. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Mamurras, në vendin e quajtur “Mbikalimi i Patokut”.

Sa i përket personave të arrestuar ato janë: G. V., 32 vjeç, V. Ll., 32 vjeç, J. S., 21 vjeç dhe V. D., 45 vjeç, banues në fshatin Gorre, Kurbin, për veprat penale “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Kurbin, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Rrugore të DVP Lezhë, kanë identifikuar dhe proceduar penalisht 4 drejtuesit e mjeteve, të cilët penguan lëvizjen e lirë të mjeteve të tjera duke bllokuar rrugën me mjetet e tyre të përgatitura për një ceremonie martesore dhe prishën rendin e qetësinë publike me muzikë të lartë.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë bënë bllokimin e 4 automjeteve, si dhe proceduan administrativisht drejtuesit e tyre.

Në lidhje me një video të publikuar në rrjetet sociale dhe në disa media, ku shfaqeshin disa drejtues mjetesh që kishin ndaluar mjetet e tyre në aksin rrugor Lezhë-Mamurras, tek “Mbikalimi i Patokut”, duke penguar për disa momente lëvizjen e lirë të mjeteve të tjera dhe duke prishur rendin e qetësinë publike me muzikë të lartë, shërbimet e Policisë Kurbin, në bashkëpunim me DVP Lezhë, falë veprime të shpejta hetimore kanë bërë të mundur identifikimin e drejtuesve të mjeteve.

Në vijim të veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin proceduan penalisht shtetasit: G. V., 32 vjeç, V. Ll., 32 vjeç, J. S., 21 vjeç dhe V. D., 45 vjeç, banues në fshatin Gorre, Kurbin, për veprat penale “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë bllokuar 4 automjetet dhe për drejtuesit e tyre janë vendosur masa administrative që variojnë nga 50.000 deri në 100.000 lekë.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë fton qytetarët që të denoncojnë çdo rast të paligjshmërisë në Komisariatin Dixhital apo në numrin pa pagesë 112, duke u siguruar reagim të shpejtë e të paanshëm, kundrejt atyre që shkelin ligjin dhe cenojnë jetën e qytetarëve.

Shkrumbohet totalisht “Fuoristrada” në breg të detit në Shëngjin

Një automjet tip “Fuoristradë” është gjetur e djegur totalisht në bregun e detit, në zonën e Ranës së Hedhur, në Shëngjin.

Gazetari Elidon Ndreka sjell pamje ku shihet se makina është shkrumbuar e gjitha buzë detit.

Mjeti është pikasur pasditen e të hënës dhe policia ka kryer veprimet hetimore në lidhje me rastin, duke njoftuar se makina marrë flakë në ecje dhe drejtohej nga shtetasi A. S., 29 vjeç

Njoftimi i policisë:

Më datë 23.08.2021, rreth orës 17: 00 , në Shëngjin, në rrugën e “Ranës së Hedhun” , ka marrë flakë në ecje automjeti me drejtues shtetasin A.S., 29 vjeç, banues në Velipojë, Shkodër.

Nga veprimet hetimore rezultoi zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik dhe materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, si ngjarje aksidentale.

Support Ukraine