Lezhë/ Shtatë të plagosur në katër aksidente

2 muaj, 1 javë më parë - 22 Shtator 2023, abcnews
Lezhë/ Shtatë të plagosur në katër aksidente
Disa aksidente ndodhen përgjatë të enjtes në rrrugët e Lezhës duke lënë të plagosur të paktën 7 persona.

Herët në mëngjes dy vajza mbeten te lenduara pasi makina qe po udhetonin u perfshi ne nje aksident ne suprestraden Lezhe-Shkoder prane fshatit Mabe.

Burimet në vendngjarje thanë se makina tip audi bëri një parakalim të gabuar dhe u përplas me një kamper ku udhëtonte një cift turisteësh nga Gjermania.

 Përplasja mes mjeteve ishte e fortë. Kamperi doli jashtë rrugës duke u përmbysur ndërsa mjeti i vogël thuajse u shkatërrua në pjesën e përparme.

Për pasojë dy vajza të moshës 28 dhe 30 vjeç morën fraktura të shumta në trup.

Ato u transportuan në urgejncën e spitalit të Lezhës në gjendje të rënduar shëndetësore.

Ndërsa turistet nga Gjermania nuk pësuan demtime.

Një tjetër aksident ndodhi në rrugën dytësore Rrile Shënkollë.

Përplasja e tre mjeteve ku njëri përfundoi në kanal shkaktoi plagosjen e tre personave të cilët janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Rreth mesditës së të enjtës një grua që ishte duke kaluar në hyrje të qytetit u përplas  nga një furgon i linjës Lezhë-Torovicë.

Këmbësorja pësoi dëmtime të shumta dhe ndodhet në spital në gjendje të rënduar shëndetësore.

Ndërkohë po të enjten nje ciklomotorr doli nga rruga në hyrje të Shëngjinit. I plagosur mbeti drejtuesi i mjetit i cili ndodhet jashte rrezikut per jeten.

Shpejtësia e lartë dhe mosrespektimi i rregullave të qarkullimit njihen ndër shkaqet e aksidenteve rrugore.

Aksident në Sarandë, makina përplas të moshuarën

Një aksident është shënuar mbrëmjen e së enjtes në Sarandë. Mësohet se një automjet tip ‘Toyota’ me drejtues një 65 vjeçar ka përplasur një kalimtare të moshuar.

70 vjeçarja është dërguar menjëherë në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.

Përmbyset kamioni në Lezhë, plagoset drejtuesi

Një kamion është përmbysur në rrugën e vjetër Pllanë-Rubik në Lezhë këtë të enjte.

Gazetari i ABC News, Gjergj Figuri raporton se ka mbetur i plagosur drejtuesi i kamionit, i cili është dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Laçit.

Mbeten të paqarta rrethanat e aksidentit, teksa policia ka nisur hetimet.

Aksident i trefishtë në Lezhë, lëndohen 3 persona

Ka shkuar  në 7 numri i personave të plagosur nga aksidentet e njëpasnjëshme të ndodhura këtë të enjte në Lezhë.

Sipas informacioneve mësohet se një tjetër aksident ka ndodhur këtë mesditë në rrugën dytësore në Rrilë Shen Koll ku si pasojë e përplasjes së tre makinave njëra prej të cilave ka dalë nga rruga janë lënduar tre persona.

Ndër të tjera thuhet se një nga makinat e përfshira në aksident ka përfunduar në një kanal.

Fatmirësisht të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Tjetër aksident në Lezhë, furgoni përplas këmbësoren

Një tjetër aksident është regjistruar ditë ne sotme në hyrje të Lezhës.

Një furgon i linjës Lezhë- Torovicë ka përplasur një këmbësor, e cila ka qenë duke kaluar nga njëra anë në anën tjetër të rrugës.

Këmbësorja është transportuar në spitalin e Lezhës dhe mësohet se ka marrë fraktura në trup

Ciklomotori del nga rruga në Shëngjin, lëndohet drejtuesi i tij

Një person është dëmtuar paraditen e kësaj të enjte në një aksident të ndodhur në hyrje të Shëngjinit.

Sipas informacioneve mësohet se ciklomotori me të cilin ai udhëtonte ka dalë nga rruga e si pasojë është dëmtuar drejtuesi i saj.

Ndër të tjera mësohet se i dëmtuari ndodhet në Spitalin e Lezhës jashtë rrezikut për jetën. 

Makina përplaset me kamperin në superstradën Lezhë-Shkodër, plagosen dy vajza

Dy vajza janë plagosur këtë të enjte si pasojë e një aksidenti rrugor të ndodhur në Lezhë.

Sipas informacioneve mësohet se ngjarja ka ndodhur në superstradën Lezhë-Shkodër pranë fshatit Mabe, ku një kamper e një çifti gjerman është përplasur me një makinë tip Golf ku si pasojë kanë ngelur të plagosura drejtuesja dhe pasagjerja që ndodheshin në automjet.

Burime nga spitali theksojnë se të lënduarat janë një 28 vjeçare dhe një 30 vjeçare të cilat kanë pësuar fraktura të shumta në trup, ndërsa çifti gjerman ka pësuar dëmtime të lehta.

Ndërkaq autoritetet ndodhen në vendin e ngjarjes për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

Support Ukraine