Aksidentet me vdekje në Tiranë, pranga dy shoferëve

1 vit më parë - 20 Qershor 2023, abcnews
Aksidentet me vdekje në Tiranë, pranga dy shoferëve
Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës pasi duke drejtuar automjetin kanë shkaktuar vdekjen e dy personave.

Sipas policisë mësohet se i arrestuar është një 34 vjeçar i cili drejtuar automjetin, në aksin rrugor Tiranë-Durrës, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë automjeti është përplasur me bordurën anësore të rrugës, ku si pasojë ka humbur jetën një 35 vjeçar.

34 vjeçari, banues në Tiranë, pasi duke drejtuar automjetin, në aksin rrugor Tiranë-Durrës, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe për pasojë automjeti është përplasur me bordurën anësore të rrugës. Si pasojë e përplasjes ka humbur jetën pasagjeri në këtë automjet, 35 vjeç”, thuhet në njoftimin e policisë.

Policia ka arrestuar gjithashtu një 33 vjeçar I cili duke drejtuar automjetin e tij, ka përplasur një këmbësor i cili humbi jetën.

33 vjeçari, banues në Tiranë, pasi duke drejtuar motomjetin e tij, në afërsi të TEG-ut, ka aksidentuar me pasojë vdekjen e një 82 vjeçari”, thuhet në njoftimin e policisë. 

Kontrollet rrugore/ Mbi 8 mijë gjoba në një javë në Tiranë, 24 shoferë të arrestuar dhe proceduar

Policia Rrugore ka kryer kontrolle intensive nëpër rrugët e kryeqytetit, ku ka vënë në pranga dhe proceduar penalisht 26 persona, të cilët drejtonin makinën në gjendje të dehur dhe pa patentë ndërsa 8750 gjoba janë vendosur për shkelje të ndryshme të rregullave të qarkullimit rrugor.

  • Gjatë javës që lamë pas janë vendosur 8750 masa administrative.
  • Janë vendosur 120 masa administrative, për xhama të errësuar.
  • Janë vendosur 278 masa administrative, për shpejtësi mbi normat e lejuara.
  • Janë ndëshkuar me masë administrative 702 drejtues mjetesh, për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjeteve.
  • Janë vendosur 596 masa administrative, për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit.
  • 222 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosdhënie përparësie këmbësorëve, në vija të bardha.
  • 2191 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosvendosje të rripit të sigurimit.
  • Janë vendosur 210 masa administrative, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse, nga drejtuesit e motomjeteve.
  • Janë vendosur 252 masa administrative, për parakalime të gabuara.
  • Janë bllokuar 19 automjete.

Support Ukraine