Drejtonte makinën nën efektin e alkoolit, pranga shoferit që tentoi të korruptojë policin

1 vit më parë - 29 Qershor 2023, abcnews
Drejtonte makinën nën efektin e alkoolit, pranga shoferit që tentoi të korruptojë policin
Një 36-vjeçar, banues në Tiranë, është vënë në pranga pasi tentoi të korruptonte një efektiv policie.

Autoritete thonë se si arrestuari drejtonte automjetin në gjendje të dehur dhe në përpjekje për t’i shpëtuat ndëshkimit ka tentuar të korruptojë punonjësin e policisë.

Grupi hetimor ka nisur punën për zbardhjen e rastit.

Sarandë/ Motori përplaset me makinën, humb jetën drejtuesi

Një aksident me vdekje raportohet në Sarandë. Një motoçikletë ka humbur kontrollin dhe më pas është përplasur me një makinë. Për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i motoçikletës Marsel Kasi, 35 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur në Qafë-Gjashtë. Drejtuesi i automjetit tip “Ford” Taulant Bita është shoqëruar për veprime të mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Gjirokastër/ Shkaktoi aksident me pasojë vetëm dëme materiale, arrestohet 56-vjeçari i dehur

Një  56-vjeçar ka rënë në prangat policisë së Gjirokastrës, pasi në aksin rrugor Përmet – Këlcyrë, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, ka goditur një automjet tjetër.

Si pasojë e këtij aksidenti për fat të mirë pati vetëm dëme materiale.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Seksionit të Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasin R. D., 56 vjeç, banues në Përmet, pasi në aksin rrugor “Përmet-Këlcyrë”, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i fshatit Kuqar”, duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur, ka goditur një automjet tjetër dhe si pasojë ka sjellë dëme materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëme Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Support Ukraine