Aksident në Fier, 37-vjeçarja përplaset me makinën e policisë, raportohet vetëm për dëme materiale

7 muaj, 2 javë më parë - 30 Gusht 2023, Gazeta Shqiptare
Aksident në Fier, 37-vjeçarja përplaset me makinën e policisë, raportohet vetëm për dëme materiale
Një aksident ka ndodhur sot ne Fier, ku është përfshirë dhe një makinë policie.

Aksidenti mësohet se ka ndodhur rreth orës 13:00, në lagjen “Sheq i Vogël”, ku automjeti tip “Suzuki” me drejtuese shtetasen me iniciale R. H., 37 vjeçe, është përplasur me automjetin e Policisë tip “Hyundai” me drejtues punonjësin e Policisë me iniciale F. G., 29 vjeç.

Policia raporton se si pasojë e përplasjes ka vetëm dëme materiale, ndërkohë që ka nisur  hetimet për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

Aksident në jug të vendit/ Makina përplaset me motorin, plagosen dy turistët italianë

Një aksident është raportuar në aksin Sarandë-Gjirokastër. Mësohet se një automjet është përplasur me një motor dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur dy turistë italianë.

Raportohet se automjeti tip “Wolksvagen” me drejtues Orest Zhgabi 19-vjeç është përplasur me motorin tip “Dayang” me drejtues shtetasin italian Giorgo Vania, 24 vjec.

Si pasojë është plagosur 24-vjeçari dhe pasagjerja Maria Pedroni 25-vjeç.

Kujtojmë që pak ditë më parë në rrugën Sarandë-Ksamil dy turistë italianë humbën

Aksident i rëndë/ I riu përplas për vdekje me makinë 50-vjeçarin, arrestohet nga policia

Një 19-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit pasi ka aksidentuar për vdekje një këmbësor mbrëmjen e djeshme (27 gusht).

I riu, me iniciale E. Z., ka përplasur shtetasin me iniciale I. D., rreth 50 vjeç (këmbësor), i cili për shkak të dëmtimeve të marra, ka humbur jetën në spital.

Sipas policisë, 19 vjeçari akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, me pasojë vdekjen e një personi.

Njoftimi i policisë

Aksidentoi një këmbësor, me pasojë vdekjen, arrestohet në flagrancë 19-vjeçari.

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin E. Z., 19 vjeç, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, me pasojë vdekjen e një personi.

Rreth mesnatës, në lagjen nr. 17, automjeti tip “Benz” që drejtohej nga 19-vjeçari, ka përplasur shtetasin I. D., rreth 50 vjeç (këmbësor), i cili për shkak të dëmtimeve të marra, ka humbur jetën në spital.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Pësoi defekt, kamionin bllokon trafikun në Llogara

Është bllokuar ditën e sotme (29 gusht) aksi rrugor Vlorë-Llogara, në vendin e quajtur “Çesma”.

Mësohet se një kamion ka bllokuar rrugën për shkak se ka pësuar defekt. Policia thekson se po punon  për normalizimin e trafikut dhe për zhbllokimin e rrugës.

“Rreth orës 12:40, në aksin rrugor “Vlorë-Llogara”, në vëndin e quajtur “Çesma”, ka mbetur në rrugë një kamion, për shkak se ka pësuar defekt. Për këtë arsye është bllokuar ky aks rrugor. Shërbimet e Policisë vijojnë punën për normalizimin e trafikut dhe për zhbllokimin e rrugës”, njofton policia.

Support Ukraine