Aksident në Fier, përplasen dy mjete dhe përmbysen! Plagosen drejtuesit

10 muaj më parë - 8 Shtator 2023, shqiptarja
Aksident në Fier, përplasen dy mjete dhe përmbysen! Plagosen drejtuesit
Një aksident i rëndë ka ndodhur në afërsi të Qafës së Koshovices në Fier, ku janë përplasur dy automjete.

Një aksident i rëndë ka ndodhur në afërsi të Qafës së Koshovices në Fier, ku janë përplasur dy automjete. Një automjet tip “Benz” është përplasur me një furgon mallrash dhe si pasojë e përplasjes se fortë janë plagosur dy drejtuesit e mjeteve, të cilët janë dërguar me urgjencë drejt spitalit rajonal të Fierit.

Në vendngjarje ndodhet policia dhe grupi hetimor të cilët po zbardhin dinamiken e këtij aksidenti të rëndë.

Furgoni pas daljes nga rruga ka përfunduar në kanalin anësor teksa është kthyer përmbys. Ndërkohë në këtë aks është krijuar edhe një radhe e gjate automjetesh prej disa kilometrash.

Makina del nga rruga te kthesa e Krastës në Bulqizë, plagosen 4 persona! Ishin nisur për festë

Katër persona kanë mbetur të plagosur në një aksident që ka ndodhur mëngjesin e kësaj të enjteje në Bulqizë. Të plagosurit ishin nisur të shkonin në një festë në Martanesh. Ata janë dërguar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën. 

Një aksident me katër të plagosur është regjistruar këtë të enjte në vendin e quajtur kthesa e Krastës në Bulqizë.

Shoferi i automjetit tip “Jeep”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e makinës duke dalë nga rruga. Për pasojë janë lënduar personat që ishin në këtë automjet, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital, jashtë rrezikut për jetën. Të lënduarit Avni Tançi, 58 vjeç, Pellumb Shehu, 73 vjeç, Arjan Gjoka, 49 vjeç dhe Sabri Kurti, 62 vjeç, po udhëtonin për në festë në Xixell të Martaneshit. Në vendgjarje ka shkuar policia dhe ambulanca të cilët i kanë transportuar katër përsonat të cilët po marrin ndihmë mjekësore.

Në vendin e quajtur kthesa e Krastës, shtetasi S.Ç., duke drejtuar automjetin tip "Jeep", ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe mjeti ka dalë nga rruga. Për pasojë janë lënduar shtetasit që ishin në këtë automjet, konkretisht  A.T., 58 vjeç,  P.Sh., 73 vjeç, A.Gj., 49 vjeç dhe S.K.,  62 vjeç, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në spital, jashtë rrezikut për jetën", njofton policia.

Shpesh herë në këtë aks rrugor ka patur aksidente deri me pasoja për jetën! Grupi hetimor po kryen hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Aksident në aksin Kardhiq – Sarandë, dy mjete përplasen dhe përfundojnë në kanal! Një i plagosur

Një tjetër aksident ka ndodhur në aksin Kardhiq – Sarandë. Ky është aksidenti i dytë që ndodh në këtë aks në harkun kohor brenda 24 orëve. Në aksident janë përfshirë dy automjete, të cilat janë përplasur me njëra-tjetrën dhe kanë përfunduar në kanal.

Një tjetër aksident ka ndodhur në aksin Kardhiq – Sarandë. Ky është aksidenti i dytë që ndodh në këtë aks në harkun kohor brenda 24 orëve. Në aksident janë përfshirë dy automjete, të cilat janë përplasur me njëra-tjetrën dhe kanë përfunduar në kanal.

Siç shihet edhe nga foto që Report Tv sjell, një prej mjeteve është kthyer përmbys. Si pasojë e përplasjes një person ka mbetur i plagosur dhe është dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Deri më tani nuk dihen shkaqet që çuan në këtë aksident, por grupi hetimor po punon për zbardhjen.

Edhe paraditen e djeshme në këtë aks u përplasën ‘kokë më kokë’ dy mjete. Në njërin udhëtonte një punonjës i Policisë Kufitare dhe në automjetin tjetër një çift italian.

Support Ukraine