Aksident në Tiranë, makina del nga rruga, gati sa nuk bie në Lanë

1 vit, 7 muaj më parë - 11 Shtator 2022, abcnews
Aksident në Tiranë, makina del nga rruga, gati sa nuk bie në Lanë
Një aksident rrugor ka ndodhur këtë mëngës te Materniteti i Ri në Tiranë.

Një makinë tip “Peugeot” ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar buzë lumit Lanë.

Nga pamjet e siguruara nga Abc duket se makina ka dalë nga rruga, ka thyer barrierat mbrojtëse të rrugës, që ndajnë korsinë e makinave me atë të biçikletave dhe ka përfunduar buzë Lanës, gati për të rënë.

Nuk ka ende informacion nëse në makinë ndodhej vetëm shoferi, apo nëse kishte dhe pasagjerë të tjerë.

Sakaq nuk është zbardhur arsyeja e aksidentit dhe nuk duhet gjendja shëndetësore e shoferi apo e pasagjerëve.

Aksident në Lezhë-Laç, makina përmbyset në arë, plagosen 2 vajza

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në aksin Lezhë-Laç, pranë fshatit Markatomaj.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosura dy vajza të cilat janë dërguar me urgjencë në spitalin e Lezhës.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po heton shkaqet dhe rrethanat e aksidentit.

Support Ukraine