Aksident i rëndë në Vlorë/ “Toyota” e drejtuar nga një vajzë përplas motorin, plagosen dy persona!

1 vit, 9 muaj më parë - 4 Korrik 2022, Gazeta Shqiptare
Aksident në Vlorë
Aksident në Vlorë
Plagosen tre persona në aksident, mes tyre dy të mitur! Makinat u bënë ‘copash’ në autostradën Tiranë-Durrës

Aksident i rëndë në Vlorë/ “Toyota” e drejtuar nga një vajzë përplas motorin, plagosen dy persona!

Një aksident ka ndodhur rreth një orë më parë në Vlorë, me pasojë plagosjen e dy personave.

Policia njofton se ngjarja ka ndodhur në bulevardin “Ismail Qemali”, ku një automjet tip “Toyota”me drejtuese shtetasen A. P., 35 vjeçe, është përplasur me një motomjet në të cilin udhëtonin dy shtetas, të cilët janë plagosur.

NJOFTIMI I POLICISË:

Vlorë/Informacion paraprak. Sot, rreth orës 06:25, në bulevardin “Ismail Qemali”, një automjet tip “Toyota” me drejtuese shtetasen A. P., 35 vjeçe, është përplasur me një motomjet në të cilin udhëtonin dy shtetas ende të paidentifikuar, të cilët si pasojë e aksidentit, janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Plagosen tre persona në aksident, mes tyre dy të mitur! Makinat u bënë ‘copash’ në autostradën Tiranë-Durrës

Një aksident është regjistruar pak para mesnatës së të shtunës në autostradën Tiranë-Durrës, si pasojë e të cilit janë lënduar tre persona.

Burimet zyrtare njoftojnë se në aksident janë përfshirë mjeti me drejtues shtetasin E. Ç., me mjetin me shoferin me iniciale A. F..

Për shkak të aksidentit, janë dëmtuar drejtuesi i mjetit shtetasi E. Ç., dhe dy pasagjerët e mjetit tjetër, 12 dhe 14 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Nga ana tjetër, grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

NJOFTIMI I POLICISË:

Më datë 02.07.2022, rreth orës 23:50, në autostradën Tiranë-Durrës, janë përplasur mjeti me drejtues shtetasin E. Ç., me mjetin me drejtues shtetasin A. F.

Si pasojë janë dëmtuar drejtuesi i mjetit shtetasi E. Ç., dhe dy pasagjerët e mjetit tjetër, 12 dhe 14 vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine