Vodhi një automjet në oborrin e një banese, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë

4 muaj më parë - 21 Dhjetor 2023, abcnews
Vodhi një automjet në oborrin e një banese, arrestohet 43 vjeçari në Tiranë
Një 43 vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës për vjedhje. Mësohet se 43 vjeçari ka vjedhur një automjet tip ‘Opel’ në oborrin e një banese në rrugën “Bab Rexha” në kryeqytet.

Pasi e ka vjedhur, e ka fshehur mjetin në një garazh në zonën e Don Boskos. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprime të mëtejshme.

Aksident në Lezhë, tre të plagosur, dy prej tyre në gjendje të rëndë

Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në rrugën nacionale Lezhë –Vau i Dejës.

Mësohet se dy motoçikleta janë përplasur me njëra-tjetrën. Dy prej të plagosurve ndodhen në gjendje të rëndë.

Ndërkohë policia dhe ambulanca ndodhen në vendin e ngjarjes.

Support Ukraine