Humbi kontrollin e “Benzit” dhe u përplas me murin pranë rrugës, ndërron jetë në spital shoferi

6 muaj, 3 javë më parë - 1 Mars 2023, abcnews
Humbi kontrollin e “Benzit” dhe u përplas me murin pranë rrugës, ndërron jetë në spital shoferi
Ka ndërruar jetë drejtuesi i automjetit tip “Benz”, që pak minuta më parë humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke u përplasur me murin rrethues.

Mjeti ishte duke udhëtuar në aksin e autostradës Mamurras – Fushë Krujë, ndërsa fillimisht shoferi u transportua me ambulancë në spital.

Sipas mjekëve të spitalit, drejtuesi i automjetit humbi jetën sapo mbërriti në spitalin e Traumës në kryeqytet.

Njoftimi i policisë:

Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 17:00, në aksin rrugor Mamurras-Fushë Krujë, shtetasi T. M, rreth 60 vjeç, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dal nga rruga.

Drejtuesi i automjetit shtetasi T.M, ka humbur jetën rrugës për në spital.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.

Shkaktuan aksidente në Pogradec, arrestohen dy persona

Dy persona janë vënë në prangat e policisë ndërsa një tjetër është proceduar penalisht për vepra të ndryshme penale. Një 52 vjeçar është arrestuar pasi është përplasur me një automjet në aksin rrugor Pogrdec-Qafë Thanë. Nga kryerja e testit, rezultoi se 52 vjeçari drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Në pranga është vënë gjithashtu një 47 vjeçar pasi ka përplasur një 45 vjeçare në Pogradec. Ndërsa në gjendje të lirë është proceduar një shtetas nga fshati Udënisht i Pogradecit pasi dyshohet se ka dëmtuar murin rrethues të banesës së fqinjit të tij me pretendimin se është ndërtuar në pronën e vet.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Trafikut Urban dhe Interurban të DVP Korçë arrestuan në flagrancë shtetasin A. M., 52 vjeç, banues në Korçë, pasi në aksin rrugor “Pogradec-Qafë Thanë”, në afërsi të fshatit Memëlisht, duke drejtuar automjetin, është përplasur me një automjet tjetër, me pasojë vetëm dëme materiale. 52-vjeçari u kap nga shërbimet, pasi ishte larguar nga vendi i aksidentit dhe pas kryerjes së testit të alkoolit rezultoi se e drejtonte automjetin, në gjendje të dehur.

Në përfundim të veprimeve procedurale për një aksident rrugor të ndodhur ditën e djeshme, po këta specialistë arrestuan në flagrancë shtetasin N. H., 47 vjeç, pasi në kryqëzimin e rrugës “Kajo Karafili”, Pogradec, duke drejtuar automjetin, ka aksidentuar shtetasen M. M., 45 vjeçe (këmbësore), e cila ndodhet në kujdesin e mjekëve.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin Ç. J., banues në fshatin Udënisht, Pogradec, pasi dyshohet se me vetëgjyqësi, i ka dëmtuar murin rrethues banesës së fqinjit të tij, pasi pretendon se është ndërtuar në pronën e vet.

Materialet procedurale i kaluan prokurorive të rretheve gjyqësore Pogradec e Korçë, për veprime të mëtejshme.

Support Ukraine