Barriera metalike hyri mes për mes makinës! Si ndodhi aksidenti me 1 viktimë në aksin Fushë Krujë-Thumanë, dyshimet se shoferin…

1 vit, 1 muaj më parë - 21 Mars 2023, Gazeta Shqiptare
Barriera metalike hyri mes për mes makinës! Si ndodhi aksidenti me 1 viktimë në aksin Fushë Krujë-Thumanë, dyshimet se shoferin…
Një viktimë dhe një i plagosur ky është bilanici i aksidentit rrugor të ndodhur orët e para të mëngjesit të së martës në autostradën Fushë Krujë–Thumanë.

Një automjet tip “Benz” humbi kontrollin dhe u përplas me barrierën anësore metalike. Si pasojë e goditjes së fortë humbi jetën në vend pasagjeri Luan Dukaj, 50-vjeç ndërsa mori plagë të shumta në trup shoferi 34-vjeçar i mjetit, Julian Koçaj.

I plagosuri u dërgua me urgjencë drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, ku ndodhet në gjendje të rëndë.

Shkak për aksidentin dyshohet se u bë shpejtësia e lartë por nuk përjashtohet as mundësia që shoferin ta ketë zënë gjumi.

EMRI/ Aksident i rëndë në autostradën Fushë Krujë-Milot, humb jetën 50-vjeçari dhe plagosen tre të tjerë

Një aksident është regjistruar në orët e para të mëngjesit në autostradën Fushë Krujë-Milot.

Mësohet se një automjet është përplasur me mbrojtëset metalike të rrugës. Për pasojë ka humbur jetë Luan Lukaj 50 vjeç i cili ka qenë pasagjer në automjet.

Sakaq edhe tre persona të tjerë raportohet se ndodhen në gjendje të rëndë dhe janë transportuar tek “Trauma”.

Dyshohet se shkak i aksidenti ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara. Sakaq policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur edhe zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti të rëndë.

Aksident në Fushë-Krujë/ Përplasen dy automjete, mbetet e plagosur një grua

Një aksident raportohet të ketë ndodhur pasditen e sotme rreth orës 17;50 në Fushë Krujë.

Nga përplasja e dy automjeteve ka mbetur e plagosur një grua, shtetësja me inicialet M. Xh.

Mësohet se ajo tashmë ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Një grua ka mbetur e plagosur në një aksident pasditen e sotme në Fushë Krujë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 17:50, ku një automjet me drejtues shtetasin B. Xh., është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin H. B.

Si pasojë e përplasjes është dëmtuar pasagjerja M. Xh, që ndodhej në automjetin që drejtonte shtetasi B. Xh, e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine