Gjirokastër/ Polici përplas për vdekje me makinë 12-vjeçarin

1 vit, 8 muaj më parë - 24 Tetor 2022, opinion
Gjirokastër/ Polici përplas për vdekje me makinë 12-vjeçarin
Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Valare-Gjirokastër.

Punonjësi i policie në DVKM Gjirokastër  E. D., 24 vjeç duke drejtuar automjetin e tij privat tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin E. I., 12 vjeç, këmbësor, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e DVP Gjirokastër.

Menjëherë është ngritur grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe me Oficerë të Policisë Gjyqësore të AMP-së, për hetimin e rrethanave të aksidentit me pasojë vdekjen e femijës.

Support Ukraine