Makina përplaset me murin në Gjirokastër, humb jetën pasagjeri, plagoset shoferi

4 vjet, 3 muaj më parë - 11 Nëntor 2019, Gazeta Shqiptare
Makina përplaset me murin në Gjirokastër, humb jetën pasagjeri, plagoset shoferi
Nje aksident me pasoje vdekje ka ndodhur ne rrugen Gjirokaster-Tepelene. Ngjarja ndodhi ne mesnatë, në rrugën e lagjes “Gërhot”.

Burime zyrtare nga policia thane se automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E.H., ka dalë nga rruga dhe është përplasur në një mur.

Për pasojë ka humbur jetën pasagjeri që ndodhej në mjet, shtetasi me inicialet J.L., 34 vjeç, banues në Gjirokastër dhe ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit, shtetasi E.H., 33 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili ndodhet në spital.

Paraprakisht dyshohet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin për shkak të shpejtësisë së tejkaluar.

Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Support Ukraine