Gjirokastër/ Makina del jashtë rruge, humb jetën një person

7 muaj, 3 javë më parë - 30 Janar 2023, opinion
Gjirokastër/ Makina del jashtë rruge, humb jetën një person
Një aksident me pasojë vdekje është regjistruar pasditen e sotme në Gjirokastër.

Mësohet se një 62-vjeçar po udhëtonte me makinë kur humbi kontrollin e mjetit në rrethana ende të paqarta, duke përfunduar jashtë rruge.

62-vjeçari u dërgua në spital për ndihmë mjekësore, por nuk mundi të mbijetonte dhe ndërroi jetë.

Ngjarje e rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Gjirokastër-Çajup, në vendin e quajtur “Erind”.

Rreth orës 16:45, në aksin rrugor Gjirokastër-Çajup, në vendin e quajtur “Erind”, shtetasi F. M., 62 vjeç, banues në fshatin Erind, Gjirokastër, duke drejtuar automjetin tip “Fiat”, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe ka dalë nga rruga. Shtetasi F. M. është transportuar për në Spitalin Rajonal Gjirokastër por ka ndërruar jetë si pasojë e dëmtimeve të marra. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit”, njofton policia.

Aksident në Vlorë, plagosen tre persona

Tre persona kanë mbetur të plagosur në një aksident të ndodhur mbrëmjen e sotme në në aksin rrugor Vlorë-Kotë.

Policia informon se  shtetasi K. K., 51 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, dyshohet se ka humbur kontrollin dhe si pasojë ka dalë nga rruga.

51-vjeçari, së bashku me 2 pasagjerët që udhëtonin me të, shtetasit T. M, dhe L. M, ndodhen në spitalin e Vlorës, nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Support Ukraine