E rëndë në Vlorë/ Makina humb kontrollin, ndërron jetë një vajzë, rëndë tjetra

3 vjet, 5 muaj më parë - 10 Shtator 2020, Gazeta Shqiptare
E rëndë në Vlorë/ Makina humb kontrollin, ndërron jetë një vajzë, rëndë tjetra
Një aksident me pasoja fatale për një vajzë ka ndodhur sot në Vlorë. Ngjarja ndodhi në fshatin Nartë.

Gazetari Enrik Mehmeti raporton se nga aksidenti ka ndërruar jetë një vajzë, ndërsa një tjetër ka mbetur e plagosur. Nga të dhënat paraprake mësohet se makina që u përfshi në aksident është përmbysur në rrugë.

NJOFTIMI I POLICISE

Rreth orës 17:20, në rrethrrotullimin në hyrje të autostradës “100 Vjetori” Vlorë, dyshohet se si pasojë e humbjes së kontrollit dhe shpejtësisë së lartë, ka dalë nga rruga dhe është përmbysur automjeti tip Ford.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar dy shtetase femra, ku njëra ka humbur jetën në vend ndërsa tjetra është transportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën. Po punohet për gjeneralitetet e tyre. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje duke kryer veprimet e mëtejshme hetimore.

Support Ukraine