E rëndë, makina përplas për vdekje këmbësoren në Vlorë

3 vjet, 2 muaj më parë - 22 Dhjetor 2020, Gazeta Shqiptare
Illustration
Illustration
Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur sot në Vlorë, ku një mjet ka përplasur një 75-vjeçare e cila ishte duke lëvizur në këmbë. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Sodës”.

Policia ka nisur hetimet si dhe ka shoqëruar në polici drejtuesin e automjetit.

Njoftimi i policisë:

Rreth ores 17:21, në lagjen “24 Maji”, Vlorë, në vendin e quajtur”Kryqëzimi i Sodës”, një automjet, me drejtues  shtetasin P. I., 37 vjeç, banues në Vlorë,  ka aksidentuar me pasojë vdekje shtetasen S. G., rreth 75 vjeçe, e cila ishte duke lëvizur në këmbë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Support Ukraine