Aksident në Lezhë, makina përplas një fëmijë 12 vjeç! Detajet e para nga ngjarja

1 vit, 10 muaj më parë - 8 Qershor 2022, Gazeta Shqiptare
Aksident në Lezhë
Aksident në Lezhë
Aksident i rëndë në aksin Gjirokastër – Tepelenë, ‘Toyota’ me targa del nga rruga e përfundon në arë, plagoset shoferi!

Aksident në Lezhë, makina përplas një fëmijë 12 vjeç! Detajet e para nga ngjarja

Një aksident i rëndë është shënuar pasditen e kësaj të mart ënë Lezhë, ku një automjet tip “Benz” ka përrplasur një fëmijë 12 vjec.

Burimet për Gazetën Shqiptare bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në bulevardin Gjergj Fishta, pas së cilës i mituri është dërguar ne Spitalin Rajonal Lezhe dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana e saj, Policia e Shtetit ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të ketij aksidenti.

Dy muaj më parë një aksident i ngjashëm me të plagosur një fëmijë ndodhi dhe 2 muaj më parë.


Sipas burimeve të Gazetës Shqiptare, aksidenti ka ndodhur në afërsi të varrezave të dëshmorëve. Rezulton se fëmija i ka ndërprerë rrugën makinës.

Aksident i rëndë në aksin Gjirokastër – Tepelenë, ‘Toyota’ me targa del nga rruga e përfundon në arë, plagoset shoferi!

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Gjirokastër – Tepelenë, në afërsi të fshatit Shtëpëz, ku një mjet ka dalë nga rruga, për pasojë është plagosur rëndë drejtuesi i tij, Erfjan Menga.

Në këtë aksident është përfshirë mjeti me targa greke ATK 3603, tip ‘Toyota’, i cili si pasojë e humbjes së kontrollit nga ana e drejtuesit të tij, ka dalë nga rruga dhe është përmbysur në arë.

I plagosuri është dërguar menjëherë në spitalin rajonal për marrjen e ndihmës së nevojshme mjekësore, ndërsa mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Polica dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendin e aksidentit dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të plota të ngjarjes.

Support Ukraine