Dibër/ Ndihmoi 47-vjeçaren e aksidentuar që gjeti në rrugë, teksa e dërgonte në spital shoferi përplas një tjetër këmbësor nga shpejtësia

9 muaj, 3 javë më parë - 4 Gusht 2023, shqiptarja
Dibër/ Ndihmoi 47-vjeçaren e aksidentuar që gjeti në rrugë, teksa e dërgonte në spital shoferi përplas një tjetër këmbësor nga shpejtësia
Dy aksidente të njëpasnjëshme janë shënuar mesditën e sotme në Dibër, ku një 47-vjeçare e aksidentuar, pasi është lënë në rrugë nga drejtuesi i mjetit që e përplasi është ndihmuar nga një shofer i rastësishëm, i cili ka aksidentuar po ashtu një këmbësor rrugës për në spital.

Dy aksidente të njëpasnjëshme janë shënuar mesditën e sotme në Dibër, ku një 47-vjeçare e aksidentuar, pasi është lënë në rrugë nga drejtuesi i mjetit që e përplasi është ndihmuar nga një shofer i rastësishëm, i cili ka aksidentuar po ashtu një këmbësor rrugës për në spital.

Specialistët e Sektorit të Policisë Rrugore të DVP Dibër kanë vënë në pranga shtetasit F. K., 44 vjeç, banues në Durrës dhe G. B., 34 vjeç, banues në Maqellarë. Më datë 02.08.2023, në aksin rrugor “Maqellarë-Peshkopi”, automjeti që drejtonte 44-vjeçari, ka përplasur shtetasen Z. M., 47 vjeçe (këmbësore) dhe më pas, 44-vjeçari është larguar nga vendi i aksidentit. Shtetasi G. B., drejtues i një automjet tjetër, teksa transportonte shtetasen Z. M., në spital, pasi rastësisht e ka konstatuar të dëmtuarën, në rrugë, dyshohet se për shkak të shpejtësisë, ka përplasur me automjet, shtetasin B. M., 30 vjeç (këmbësor)”, njofton policia.

Të dy të aksidentuarit janë dërguar në spital, ku ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Dibër, për veprime të mëtejshme.

Aksident në Bilisht! Makina përplas këmbësoren 7-vjeçare, përfundon në spital

Një aksident me pasojë plagosjen e një vajze 7-vjeçare është shënuar mesditën e sotme, në qytetin e Bilishtit.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 11:05, në qytetin e Bilishtit, ku një automjet tip "Volksëagen" me drejtues F. B., ka përplasur një të mitur rreth 7 vjeçe, këmbësore në rrugë, e cila u dërgua në spitalin e Korçës për kujdes mjekësor.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, ndërsa shoferi është shoqërohet në polici.

Kreu manovra të rrezikshme me automjet në një zonë të banuar, gjobitet shoferi 23-vjeçar në Fier

Një 23-vjeçar është ndëshkuar me gjobë në vlerën e 43 mijë lekëve, pasi kreu manovra të rrezikshme me automjet në një zonë të banuar në Fier.

Pas publikimit të një video-je në rrjetet sociale, në të cilën shfaqet një drejtues automjeti, i cili lëviztë me shpejtësi tej normave të lejuara dhe që kryente manovra të rrezikshme, në një zonë të banuar, Policia Rrugore e Fierit ka lokalizuar dhe ka ndaluar shoferin në fjalë.

Për pasojë është ndëshkuar me 43 mijë lekë gjobë 23-vjeçarin me iniciale R.D.

Drejtoria Vendore e Policisë Fier apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës, që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, me qëllim mbrojtjen e jetës dhe garantimin e sigurisë rrugore

Support Ukraine