Aksidenti i frikshëm në Tiranë, kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete

2 muaj më parë - 23 Shkurt 2024, abcnews
Aksidenti i frikshëm në Tiranë, kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete
TIRANË- Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë ka përplasur tri makina, mes tyre një taksi dhe një automjet tip “BMW”.

Gazetari i ABC News, Ervin Leka raporton se shoferi i kamionit ka mbetur i lënduar. Ai është transportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës.

Paraprakisht dyshohet se kamioni ka rrëshqitur në një dishezë të fortë dhe drejtuesi i tij nuk ka mundur të manovrojë.

Grupi hetimor ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave.

Aksident në autostradën Fier-Lushnje/ “Benz-i” përplaset me barrierat mbrojtëse dhe përmbyset në rrugë

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e së enjtes në autostradën Fier-Lushnje, në afërsi të spitalit Memorial.

Mësohet se një drejtuesi i një automjeti tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe për pasojë është përplasur me barrierat mbrojtëse, duke u përmbysur në rrugë.

Shkak i aksidentit dyshohet shpejtësia tej normave. Nuk raportohet për të lënduar, ndërkohë që është bllokuar njëri krah i autostradëss Fier-Tiranë.

Support Ukraine