Aksident tragjik në Durrës, makina përplas për vdekje këmbësoren 35-vjeçare

1 vit më parë - 9 Shkurt 2023, Gazeta Shqiptare
Aksident tragjik në Durrës, makina përplas për vdekje këmbësoren 35-vjeçare
Një 35-vjeçare në Durrës është përplasur për vdekje nga një automjet që drejtohej nga një 24-vjeçar. E reja ka qenë duke ecur në momentin që është përplasur nga makina.

Durrës/Informacion paraprak

Rreth orës 19:30, në rrugën dytësore Plepa-Golem, një automjet me drejtues shtetasin K. G., 24 vjeç, ka përplasur këmbësoren ende të paidentifikuar rreth 35 vjeçe, e cila ka humbur jetën.

Grupi heitmor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Përplasi për vdekje 75-vjeçaren, arrestohet i riu në Tiranë! Policia: Ishte nën efektin e lëndëve narkotike

Policia e Tiranës ka arrestuar një 23-vjeçar, i cili pak ditë më parë aksidentoi një 75-vjeçare, e cila për shkak të dëmtimeve, ndërroi jetë në spital, ditën e djeshme.  

Po ashtu pas testimit me aparatin AquilaScan, ka rezultuar se i riu, ishte nën efektin e lëndëve narkotike.

Njoftimi i plotë:

Arrestohet drejtuesi i automjetit që aksidentoi një 75-vjeçare, e cila për shkak të dëmtimeve, ndërroi jetë në spital, ditën e djeshme.

Pas testimit me aparatin AquilaScan, drejtuesi i automjetit ka rezultuar nën efektin e lëndëve narkotike.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor kanë arrestuar në flagrancë shtetasin M. A., 23 vjeç, banues në Tiranë, pasi ditën e djeshme, rreth orës 16:00, duke drejtuar automjetin, në bulevardin “Zhan D’Ark”, ka aksidentuar shtetasen D. K., 75 vjeçe, banuese në Tiranë, e cila më pas ka ndërruar jetë, në spital.

Pas testimit me aparatin AquilaScan, ka rezultuar se drejtuesi i automjetit, shtetasi M. A., ishte nën efektin e lëndëve narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprat penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, me pasojë vdekjen.

Support Ukraine