Aksident në Librazhd, kamioni përplas motoçikletën, plagoset rëndë çifti i bashkëshortëve

3 vjet më parë - 8 Shkurt 2021, Gazeta Shqiptare
Aksident në Librazhd, kamioni përplas motoçikletën, plagoset rëndë çifti i bashkëshortëve
Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Librazhd.

Gazetari Fatmir Popja raporton se një automjet i tonazhit të rëndë, gjatë një parakalimi të gabuar, jo shumë larg hyrjes së qytetit të Librazhdit, është përplasur me një motoçikletë, e cila ka përfunduar poshtë tij.

Për pasojë, burrë e grua që ndodheshin në të, kanë mbetur të plagosur në gjendje të rëndë.

Të plagosurit janë transportuar ne spitalin e Librazhdit dhe sipas burimeve zyrtare, gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetën.

Support Ukraine