Aksident në aksin Lin-Pogradec, makinat bëhen shkatërrohen! 4 të lënduar

8 muaj, 1 javë më parë - 31 Maj 2022, Gazeta Shqiptare
Aksident në aksin Lin-Pogradec
Aksident në aksin Lin-Pogradec
Aksident i rëndë në Librazhd, ‘Fuoristrada’ përplaset me mjetin dhe përmbyset në rrugë! 3 persona të plagosur; Aksident në aksin Himarë-Dhërmi, autoboti del nga rruga, plagoset drejtuesi 60-vjeçar; Automjeti përplas për vdekje 57-vjeçaren në Kamëz, arrestohet shoferi!; Mungonte sinjalistika, e pësojnë keq turistët amerikanë në Sarandë, përplasin makinën dhe thyejnë gjymtyrët

Aksident në aksin Lin-Pogradec, makinat bëhen shkatërrohen! 4 të lënduar

Një aksident është regjistruar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Lin-Pogradec.

Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën e për pasojë janë plagosur 4 persona, dy drejtuesit e mjeteve dhe dy pasagjeret e njërës prej makinave.

Shtetaset me iniciale L.D. dhe K.L. u dërguan në spitalin e Pogradecit për ndihmë mjekësore.

Më datë 29.05.2022, rreth orës 10:00, në afërsi të fshatit Lin, Pogradec, janë përfshirë në një aksident rrugor mjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin I. B. dhe mjeti tip “Volkswagen Golf”, me drejtues shtetasin N. B.

Për pasojë janë dëmtuar 4 shtetas, dy drejtuesit e mjeteve dhe dy pasagjeret e mjetit tip “Volksëagen Golf”, shtetaset L. D dhe K. L, të cilët u dërguan për ndihmë mjekësore në Spitalin e Pogradecit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Aksident i rëndë në Librazhd, ‘Fuoristrada’ përplaset me mjetin dhe përmbyset në rrugë! 3 persona të plagosur

Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në Librazhd ku mjeti tip ‘Fuoristrad’ është përplasur me mjetin tjetër i cili është kthyer përmbys. Si pasojë e kësaj përplasjeje, kanë mbetur të plagosur tre persona.

Sakaq, dy prej të lënduarve po marrin mjekim në spitalin e Librazhdit dhe drejtuesi i mjetit është dërguar për mjekim më të specializuar në Elbasan. Ende nuk dihen shkaqet, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë.

Familja po udhëtonte nga Elbasani dhe janë përfshirë në aksident, ku janë përplasur me një mjet tjetër.

Aksident në aksin Himarë-Dhërmi, autoboti del nga rruga, plagoset drejtuesi 60-vjeçar

Aksident në Jug të vendit, plagoset 60-vjeçari. Rreth orës 11:45, në aksin rrugor Himarë–Dhërmi, në vendin e quajtur “Kthesa e Vishës”, ka dalë nga rruga autoboti me drejtues shtetasin R. Dh., rreth 60 vjeç, e për pasojë është dëmtuar drejtuesi i autobotit, i cili ndodhet në Spitalin e Himarës, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Automjeti përplas për vdekje 57-vjeçaren në Kamëz, arrestohet shoferi!

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur rreth orës 21:00, mbrëmjen e djeshme në Kamëz.

Policia bën me dije se ka ndërruar jetë  N. Sh., 57 vjeçe ndërkohë që është plagosur R. Ç., 20 vjeçe i cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Uniformat blu kanë bërë të mundur arrestimin e shoferit E. M., 32 vjeç, ndërsa materialet hetimore i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policisë

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– S. D., 35 vjeç, banues në Tiranë, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur;

– E. M., 32 vjeç, banues në Kamzë, pasi mbrëmjen e djeshme, rreth orës 21:00, në Kamzë, duke drejtuar mjetin e tij, ka aksidentuar shtetaset N. Sh., 57 vjeçe, dhe R. Ç., 20 vjeçe. Si pasojë e aksidentit, shtetasja N. Sh., ka ndërruar jetë, ndërsa shtetasja R. Ç., ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Mungonte sinjalistika, e pësojnë keq turistët amerikanë në Sarandë, përplasin makinën dhe thyejnë gjymtyrët

Aksident automobilistik në aksin rural në afërsi të tunelit pranë rrugës së re për në Sarandë nga Ura e Kardhiqit.

Automjeti ka dalë nga rruga. Aksidenti sapo ka ndodhur ndërkohë mësohet se ka dëme ë njerëz dhe materiale.

Në makinë kanë qenë tre turistë amerikanë të cilët kanë thyer gjymtyrët por janë jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se kanë ngatërruar rrugën për shkak të mungesës së sinjalistikës. Në vendngjarje janë nisur policia rrugore dhe autombulanca.

Support Ukraine