Aksident në Librazhd, shoferi humb kontrollin e automjetit! Përmbyset makina

1 muaj, 1 javë më parë - 16 Gusht 2023, Gazeta Shqiptare
Aksident në Librazhd, shoferi humb kontrollin e automjetit! Përmbyset makina
Një aksident ka ndodhur pak më parë në dalje të qytetit të Librazhdit, ku një makinë ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga, dhe për pasojë është përmbysur.

Sipas News24, mësohet se drejtuesi i mjetit, Shyqyri Hoxha nuk është lënduar.

Nga pamjet e siguruara, shihet që në vendngjarje ka mbërritur ambulanca.

Aksident i rëndë/ Kamionçina përplaset me një makinë, plagosen 4 persona

Katër persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën Peqin-Elbasan, në fshatin Papër.

Sipas policisë, të plagosur kanë mbetur dy drejtuesit e mjeteve si dhe dy pasagjerë, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e rrethanave të aksidentit.

“Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në aksin rrugor Peqin-Elbasan, në fshatin Papër, automjeti që drejtohej nga shtetasi O. S., 26 vjeç, është përplasur me kamionçinën që drejtohej nga shtetasi Sh. P., 58 vjeç.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar dy drejtuesit e automjeteve, shtetasja B. P., pasagjere në automjetin me drejtues shtetasin Sh. P. dhe shtetasi A. S., pasagjer në automjetin me drejtues shtetasin O. S., të cilët ndodhen në kujdesin e mjekëve”, sqaron policia.

Aksident në aksin Kuçovë-Kozare, 33-vjeçari humb kontrollin e mjetit dhe përplaset me trafikndarësen, përmbyset makina

Një aksident është raportuar këtë të hënë në aksin Kuçovë-Kozare. Një automjet është përmbysur në mes të rrugës. Për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi 33-vjeçari A.H i cili është transportuar në spital.

Dyshohet se mjeti ka ishte duke qarkulluar me shpejtësi dhe i riu më pas ka humbur kontrolli në një kthesë dhe për pasojë është përplasur me trafikndarësen.

Në automjetin e përmbysur, me targa AB 140 JU, udhëtonte vetëm drejtuesi i mjetit, 33-vjeçari A.H., banues në Kuçovë, që i ka shpëtuar mrekullisht aksidentit. Drejtuesi i mjetit ka pësuar lëndime dhe është transportuar për mjekim drejt Spitalit të Kuçovës, ndërkohë që makina ka pësuar dëme të mëdha materiale.

Shpejtësia por edhe mungesa e ndriçimit dhe sinjalistikës rrugore ka bërë që mjeti të dalë nga rruga dhe të përmbyset.

Support Ukraine