Aksident në Kuçovë! Humb jetën e moshuara, një tjetër dërgohet në një gjendje të rëndë në Spitalin Ushtarak

2 vjet më parë - 23 Mars 2022, Gazeta Shqiptare
Aksident në Kuçovë
Aksident në Kuçovë
Aksident në mes të kryqëzimit të Elbasanit, përplasja e dy mjeteve shkakton radhë të gjata trafiku

Aksident në Kuçovë! Humb jetën e moshuara, një tjetër dërgohet në një gjendje të rëndë në Spitalin Ushtarak

Një aksident ka ndodhur këtë të martë në Kuçovë. Një shtetas i paidentifikuar ka aksidentuar dy qytetare.

E aksidentuara Leme Mara,72-vjeçe ka humbur jetën në spital, ndërsa e aksidentuara File Ahmeti,74-vjeçe është transportuar drejt Spitalit Ushtarak në Tiranë, në gjendje të rëndë.

Drejtuesi i motomjetit ende nuk është identifikuar, ndërsa është larguar nga vendi i ngjarjes.

Kuçovë/Informacion paraprak

Sot rreth orës 18:45, në rrugën e varrezave, Kuçovë, një shtetas ende i paidentifikuar duke drejtuar një motomjet motor, ka aksidentuar shtetaset F.A., 74  vjeçe dhe L.M., 72 vjeçe, të cilat po marrin mjekim në Spitalin Rajonal Berat.

Drejtuesi motomjetit pas aksidentit është larguar nga vendingjarjes, shërbimet e qarkullimit rrugor në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit Policisë Kuçovë, po punonjës për identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të motomjetit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Aksident në mes të kryqëzimit të Elbasanit, përplasja e dy mjeteve shkakton radhë të gjata trafiku

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në Elbasan ku janë përplasur dy makina.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:30 në kryqëzimin “11 nëntori” në Elbasan.

Gazeta Shqiptare raporton se janë përplasur dy automjete tip “Benz” dhe “Volkswagen”.

Si pasojë e aksidentit ka vetëm dëme materiale. Për disa minuta, aksidenti ka shkaktuar trafik të rënduar në këtë zonë.

Support Ukraine