Aksident në Elbasan, vdes 32-vjeçari

4 Tetor 2018 - Gazeta Shqiptare

Aksident në Elbasan, vdes 32-vjeçari

Një 32-vjeçar ka humbur jetën si pasojë i një aksidenti të ndodhur në fshatin Gurishtë në Elbasan.

32-vjeçari Taulant Dedja ka qenë duke udhëtuar me një Fuoristradë të cilën sapo e kishte blerë kur ka humbur kontrollin e drejtimit të mjetit, i cili ka dalë nga rruge dhe duke përfunduar më pas në humnerë.

Taulant Dedja është gjetur nga bashkëfshataret e tij pa shenja jete.

Mësohet se, së bashku me 32-vjeçarin udhëtonte edhe i afërmi i tij T.Dedja i cili ka pësuar dëmtime por pa rrezik për jetën.

Njoftimi i policisë

Në aksin rrugor Elbasan-Gjinar, në fshatin Zavalinë, mjeti "Fuoristradë" me drejtues shtetasin T.D. 31 vjeç, banues në fshatin Zavalinë, ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit drejtuesi i mjetit shtetasi T.D., si pasojë e plagëve të marra ka ndëruar jetë në vendgjarje, ndërsa pasagjeri shtetasi F.D., 40 vjeç, banues në fshatin Shushicë, Elbasan, ka marrë lëndime të lehta, dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.