Aksident në Elbasan: Makina del nga rruga, përmbyset në kanal

3 vjet, 7 muaj më parë - 26 Shkurt 2019, Gazeta Shqiptare
Aksident në Elbasan: Makina del nga rruga, përmbyset në kanal
Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Elbasan-ish-Kombinati Metalurgjik, duke përfunduar e përmbysur në një kanal.

Burime nga vendi i ngjarjes kanë bërë të ditur se automjeti me targë AA703CR ka qenë duke lëvizur në drejtim të qytetit të Elbasanit dhe pasi ka humbur drejtimin, ka dalë nga rruga.

Dyshohet se makina ka qenë duke ecur me shpejtësi, por fatmirësisht pas aksidentit drejtuesi i mjetit ka pësuar vetëm dëmtime të lehta.

Policia ka shkuar në vendngjarje për të përcaktuar shkaqet që sollën aksidentin.

Support Ukraine