Aksident në aksin Librazhd-Përrenjas, tre të plagosur, një në gjendje të rëndë

1 vit, 11 muaj më parë - 4 Maj 2022, abcnews
Aksident në aksin Librazhd-Përrenjas, tre të plagosur, një në gjendje të rëndë
Makina përplaset me shtyllën e energjisë në Krujë, dy persona të lënduar

Aksident në aksin Librazhd-Përrenjas, tre të plagosur, një në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së martës në aksin Librazhd-Përrenjas në vendin e quajtur kthesa e Qukësit, ku dy makina janë përplasur kokë më kokë me njëra-tjetrën.

Burime për Abc bëjnë me dije se janë plagosur tre persosna.

Dy prej tyre janë dërguar për ndihmë mjekësore në spitalin e Librazhdit, ndërsa e plagosura e tretë që është një vajzë është dërguar në spitalin e Elbasanit dhe është në gjendje të rëndë.

Shkak i aksidentit dyshohet se është shpejtësia e lartë dhe lagështira në rrugë.

Makina përplaset me shtyllën e energjisë në Krujë, dy persona të lënduar

Dy persona janë lënduar mesditën e kësaj të marte si pasojë e një aksidenti të ndodhur në  Krujë. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin Gramës ku një makinë tip benz në të cilën udhëtonin dy persona është përplasur me një shtyllë të energjisë elektrike.

Si pasojë e përplasjes janë plagosur dy personat që udhëtonin në makinë, një i moshës 25 vjeç me iniciale K.V. dhe Flora Abazi 53 vjeçe.

Ndërkohë për shkak të plagëve të lënduarit janë nisur drejt Traumës.

Shkak i aksidentit paraprakisht mendohet humbja e kontrollit te mjetit nga shoferi.

“Rreth orës 12:30, në fshatin Gramëz Krujë, si pasojë e humbjes së kontrollit të drejtimit të mjetit nga drejtuesi shtetasi K. V., automjeti është përplasur me një shtyllë elektrike.

Nga përplasja e automjetit me shtyllën, është dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe pasagjerja shtetasja F. V., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit’, thuhet në njoftimin e policisë.

Support Ukraine