Aksident i dyfishtë në Krujë, plagosen 3 persona. Nisen me urgjencë drejt spitalit

11 muaj, 1 javë më parë - 19 Mars 2023, Gazeta Shqiptare
Aksident i dyfishtë në Krujë, plagosen 3 persona. Nisen me urgjencë drejt spitalit
Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Krujë, ku për pasojë janë plagosur 3 persona.

Mësohet se drejtuesi i automjetit shtetasin D. Xh., 45 vjeç është ka përplasur mjetin e 23-vjeçarit, D. H., ku për pasojë është lënduar ky i fundit dhe pasagjerët.

Fatmirësisht të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

KRUJË
Tre persona kanë mbetur të plagosur në një aksident mëngjesin e sotëm.
Aksidenti ndodhi rreth orës 07:35, në aksin “Krujë- Fushë Krujë”, ku automjeti me drejtues shtetasin D. Xh., 45 vjeç, ka përplasur automjetin me drejtues shtetasin D. H., 23 vjeç. Si pasojë e përplasjes, është dëmtuar shtetasi D. H., si dhe pasagjerët në automjetin që drejtonte 45-vjeçari, shtetasi H. Z., 26 vjeç dhe shtetasja P. Xh., 15 vjeçe.
Të dëmtuarit nga ky aksident po marrin ndihmë mjekësore dhe aktualisht janë jashtë rrezikut për jetën.
Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të këtij aksidenti.

Support Ukraine