Aksident i rëndë në Vlorë, “Mercedes” përplaset me pemën, shoferi bllokohet në makinë

9 muaj, 2 javë më parë - 26 Shtator 2023, Gazeta Shqiptare
Aksident i rëndë në Vlorë, “Mercedes” përplaset me pemën, shoferi bllokohet në makinë
Një aksident i rëndë është shënuar pak minuta më parë pranë vendit të njohur si “Rrapi” në Ujë të Ftohtë.

Drejtuesi i mjetit tip Mercedes ka dalë nga rruga dhe është përplasur me pemët e lungomares.

Fatmirësisht nuk ka viktima , vetëm dëmtime fizike te shoferi i automjetit ku është dashur ndërhyrja e zjarrëfikësve për ta nxjerrë nga makina.

Aksident në aksin Librazhd – Qafë Thanë, 3 të lënduar

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Librazhd – Qafë Thanë.

Një automjet me drejtues një shtetas 20 vjeçar, banues në Korçë është përplasur me automjetin me drejtues një shtetas 19 vjeçar, banues në Prrenjas.

Si pasojë e aksidentit është lënduar drejtuesi 20- vjeçar, si edhe po kryejnë ekzaminime edhe dy pasagjerë.

Librazhd/ Informacion paraprak

Në aksin rrugor Librazhd-“Qafë Thanë”, automjeti me drejtues shtetasin  20 vjeç, banues në Korçë, është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin  19 vjeç, banues në Prrenjas.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasi 20 vjeçar dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu, po kryejnë ekzaminime edhe dy pasagjerë.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Support Ukraine