Aksident i rëndë në Vlorë, furgoni me targa gjermane përplaset kokë më kokë me një veturë, disa të plagosur

2 muaj më parë - 25 Shtator 2023, a2news
Aksident i rëndë në Vlorë, furgoni me targa gjermane përplaset kokë më kokë me një veturë, disa të plagosur
Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur disa minuta më parë, në aksin Vlorë – Kote në vendin e quajtur Ura e Vodicës, ku mësohet se janë përplasur dy mjete tip “Volkswagen” me drejtues një shtetas gjerman, i identifikuar si Fabian Kirchner.

Ndërkohë, në mjetin tjetër kanë mbetur të dëmtuar Querjako Kokaj dhe pasagjerja Refije Kokaj, e cila ka mbërritur në Spitalin e Vlorës  për të marrë ndihmën mjekësore.

Policia dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendin e aksidentit dhe kanë nisur hetimet përkatëse për zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarjeje.

Support Ukraine